Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Dom w kolorach otoczenia

dom w kolorach otoczenia dom w kolorach otoczenia fot. via: freshome

Pozornie skromna konstrukcja to gruntownie przemyślany projekt domu, który idealnie wtopi się w otoczenie. Kształt budynku przypomina załamania diamentu. Zewnętrzna elewacja składa się z odpowiednio dobranych desek, które swoją kolorystyką odpowiadają barwom występującym dookoła.

Dzięki dwóm wspomnianym cechom dom idealnie wkomponowuje się w naturalną przestrzeń – kształtem przypomina skałę, a odcieniem – obecne tu trawy. Wnętrze jest odważną fantazją na temat nowoczesności. Liczne przeszklenia umieszczone na skosach wpuszczają mnóstwo światła. Drewno dominuje i sprawia, że przestrzeń jest przyjemna, bliska mieszkańcom. Antresola czy też różnicowanie poziomów pomieszczeń to ciekawe rozwiązania, które sprawiają, że architekci z łatwością mogli zrezygnować z klasycznych ścian. Ten nieregularny dom jest stworzony dla ludzi lubiących nietypowe konstrukcje i ciekawych świata, o czym świadczy chociażby intrygujący, wiszący fotel, umieszczony na wprost okna, z którego rozciąga się piękny widok.

Projekt: Marc Koehler Architects
Lokalizacja: Terschelling, Holandia

[fot. via: freshome]

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Artykuły powiązane