Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Futurystyczna rezydencja w Hiszpanii

rezydencja rezydencja via: freshome

Luksus ma wiele wymiarów. Oto jeden z nich – futurystyczna rezydencja w Hiszpanii. Już jej zewnętrzny design zaskakuje – niebanalny kształt i płynne linie łączą się z łukowatym basenem, będącym integralną częścią kompozycji.

Biel budynku odcina się od zieleni sąsiadującego z nim pola golfowego i błękitu wody. Obszerne przeszklenia łączą wnętrze z otwartą przestrzenią. Pomieszczenia rezydencji zdominowane zostały przez biel, miejscami złamaną szarościami i czernią. Jasność spotęgowana jest przez minimalizację podziałów na poszczególne pokoje - a jeżeli już dokonano owej parcelacji, ściany znakomicie ukrywają ledwo widoczne drzwi. W ten sposób każde pomieszczenie jest jednostką samą w sobie, w której z łatwością można zapomnieć o istniejący poza nią świecie. Niezwykła rezydencja to miejsce na wskroś nowoczesne, minimalizujące bodźce docierające do mieszkańców. Przestrzeń, w której odpoczynek mieni się odblaskami błękitu i zieleni na nieskazitelnej bieli.   

Projekt: Fran Silvestre Arquitectos
Lokalizacja: Hiszpania

[fot. via: freshome]

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

O CZYM PISZEMY