Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mieszkanie w budynku przemysłowym

mieszkanie mieszkanie via: contemporist

Stworzenie przyjaznej przestrzeni na mieszkanie w budynku przemysłowym jest wyzwaniem, stawiającym wiele trudnych kwestii do przemyślenia, ale też dającym ogromne możliwości.

Espace St-Dominique to miejsce niezwykłe. Mieszkanie dla rodziców z dzieckiem zachowało swój przemysłowy charakter. Białe ściany, ostrość kątów i minimalistyczność sprawia, że wciąż czujemy powiew industrialnej aury. Obecność szarości i stonowanych kolorów współgra z odblaskiem nietypowego żyrandola. Niezbędnego ciepła nadaje piękna, drewniana podłoga, wprowadzająca do przestrzeni charakter typowo mieszkalny. Zgodnie ze współczesnym trendem odnajdujemy tu kuchnię w postaci aneksu otwartego na jadalnię, gdzie w tle zauważymy regał na książki – kolejny akcent dezintegrujący przemysłową, zimną atmosferę. Niedaleko, zapewniając wrażenie prywatności, znajduje się kominek i sofa. Warto zwrócić uwagę, że w miarę możliwości pozostawiono wyeksponowane oryginalne ściany z cegły, stanowiące znakomity element ozdobny. Ta niezwykła mieszanka, walka przestrzeni mieszkalnej z przemysłową sprawiły, że miejsce to jest zaskakujące i intrygujące. Ta oryginalna adaptacja może stać się marzeniem każdego z nas.

Projekt: Anne Sophie Goneau
Lokalizacja: Montreal, Kanada
Powierzchnia: 148m2

[fot. via: contemporist]

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY