Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Metamorfoza po hiszpańsku! Luksusowy loft projektu Egue y Seta

ogród w domu ogród w domu Vicugo Fotos

Nadanie architekturze całkiem nowej funkcji zwykle wiąże się z totalnym przeobrażeniem wnętrza i trudnym wyzwaniem projektowym. Hiszpańskie studio Egue y Seta podjęło się adaptacji komercyjnego lokalu na luksusowy loft w miasteczku Terrassa, a osiągnięty efekt zasłużył na wyróżnienie.

Najważniejszym zadaniem był podział otwartej, długiej przestrzeni na różne strefy mieszkalne. Projektanci udowodnili, że przy 10mb szerokości i 200m2 powierzchni domu, można stworzyć przestrzenie intymne. Wykorzystując roślinność, transparentne elementy, różne kolory i materiały jako separatory - osiągnęli miękki i zmysłowy efekt przenikania poszczególnych stref.  Pionowe żaluzje, przez które przechodzi światło, dalej filtrowane jest przez bambusowy ogród i tak oświetla prawie całą przestrzeń dzienną. Ale to nie wszystko! W samym sercu domu zaprojektowano zielony ogród o podwójnej funkcji, a podkreśla go światło wydobywające się ze ‘sztucznego’ świetlika. Ten efekt podwyższenia wysokości uzyskano również w części salonowej – obniżając ją do poziomu fundamentów i tworząc w ten sposób miły zakątek. Stylowa sofa w kształcie litery U obita aksamitną tkaniną, nawiązuje kolorem do wypolerowanej posadzki betonowej. Wraz z materiałem stali nierdzewnej zastosowanej w kuchni, materiały te mają za zadanie uwydatnić ziarnistą fakturę istniejącej cegły, szorstki sufit i wydobyć soczystość zieleni na pierwszy plan. Loftowy charakter podkreślają również lampy przemysłowe czy słynne krzesła Eames w kolorze betonu, a do tego wszystkiego - motocykl jako ważny zabytek rodzinny.

Tuż za centralnym ogrodem kryje się łazienka dla gości, która pomimo drewnianych drzwi przesuwnych, ma dostęp do zieleni i świetlika za sprawą szklanej ściany. Ten sam efekt zastosowano w najbardziej intymnej części domu. Sypialnia z łazienką otwiera się na dłuższy bok ogrodu, dzięki czemu poranny prysznic z takim widokiem dodatkowo rozbudza i dodaje energii.  Gratulujemy!

 

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Wizualizacja salonu z otwartą kuchnią

Wizualizacja salonu z otwartą kuchnią

Wizualizacja salonu z otwartą kuchnią
Wizualizacja mieszkania

Wizualizacja mieszkania

Wizualizacja mieszkania
Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY