Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Monochromatyczne kolory we wnętrzu

wnętrze monochromatyczne wnętrze monochromatyczne via: freshome

Barwność to doskonały pomysł na ożywienie i urozmaicenie wnętrza. Jednak z nadmiarem ciekawych kolorów można łatwo przesadzić. Czasami też dobór konkretnych zabarwień wcale do siebie nie pasuje… Jak tego uniknąć, a jednocześnie stworzyć ciekawe wnętrze?

Rozwiązaniem są monochromatyczne kolory. Dzięki wielu odcieniom tej samej barwy wszystko będzie znakomicie ze sobą harmonizowało. Niezależnie od tego, czy kolorystyka skupia się wokół pomarańczowego, czy stonowanego szarego, dobór modyfikującej charakter pomieszczenia faktury jest tu kluczowy. Czasami warto najpierw podjąć tę decyzję i zainspirować się właśnie wzornictwem. Nie wszystko ze sobą współgra i należy dokładnie przemyśleć swój wybór. Jeżeli wnętrze okaże się jednak zbyt monotonne, można wprowadzić urozmaicenie w postaci elementów drewnianych lub stalowych, w zależności od charakteru pomieszczenia.

Wbrew pozorom monochromatyczne kolory nie muszą być nudne – przy odpowiedniej aranżacji okażą się najlepszą decyzją przy tworzeniu wystroju wnętrza.

[fot. via: freshome]

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Luksusowy apartament

Luksusowy apartament

Luksusowy apartament
Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania

Plan 3d mieszkania
szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

szafa z siedziskiem

Pracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY