Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Paryski loft ze szklaną przestrzenią

loft loft via: freshome

Nowoczesność czy ukłon w kierunku przeszłości? A może połączenie tych pozornie przeciwstawnych koncepcji? Warto próbować, bo może powstać przestrzeń niepowtarzalna, piękna i praktyczna. Paryski loft to dwukondygnacyjne mieszkanie, którego ważnym elementem są przeszklenia – uwagę zwracają nie okna, a szyby w formie przetrzebień.

Tak na przykład odseparowano część salonu, która może spełniać funkcje gabinetu. Przeszklenia pozwalają ją „otworzyć” na pozostałą część pomieszczenia, a kotara – oddzielić. Tuż obok znajduje się najbardziej intrygujący element tego loftu – cóż to jest? Pod kształtem przypominającym miotłę można coś ukryć, schować, a może się mylimy? Jest to fragment mieszkania, który otwiera wielkie pole dla wyobraźni! W lofcie warto zwrócić uwagę na znakomite połączenia: czysta biel została zharmonizowana z eleganckim drewnem oraz piękną cegłą. Te przywodzące na myśl przeszłość elementy znakomicie kontrastują z minimalistyczną nowoczesnością mieszkania. Architekci dali wspaniały przykład tego, że warto łączyć pozornie przeciwstawne sobie style, by, paradoksalnie, powstała przestrzeń niezwykle harmonijna.  

Projekt: Cut Architectures
Lokalizacja: Paryż

[fot. via: freshome]

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjePracownie proj. wnętrz
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY