Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt i realizacja nowoczesnego ogrodu w Żelechowie : HADIKA

projekt i realizacja projekt i realizacja Jacek Szycht / przeswietleni.com

Głównym celem tego projektu było zaproponowanie Klientom nowoczesnej aranżacji przestrzeni, nawiązującej do architektury budynku, funkcjonalnej a jednocześnie podkreślającej powiązania z otaczającą dom przyrodą (przez działkę biegnie rów, w którym widywane były często piżmaki!). 


Biuro projektowe / arch.: HADIKA Architektura Krajobrazu
Lokalizacja: Żelechów 
Powierzchnia: 1200m2
Rok projektu: 2011
Fot: Jacek Szycht / przeswietleni.com

Podjazd do garażu i droga do domu wybrukowane zostały czarną kostką granitową typu Szwed, a ich łamany układ podkreślony łanowymi nasadzeniami traw ozdobnych. W ogrodzie jednym z kluczowych elementów są murki oporowe, które nie tylko wydzielają przestrzeń trawiastą przeznaczoną do rekreacji  ale i  izolują Użytkowników od sąsiadujących działek. Posadzone za nimi brzozy pożyteczne i kosodrzewiny, za parę lat powinny stworzyć również barierę optyczną. Tuż przy krawędzi murków posadzone zostały niższe byliny, trawy i zioła. W ogrodzie znalazło się również miejsce na palenisko, sad, drewutnię oraz huśtawkę dla córeczki właścicieli. W poprzek rowu biegnącego przez działkę wybudowano pomost z altaną, z którego można w ciszy obserwować przyrodę.  Rozległy taras wzdłuż domu stał się miejscem częstego biesiadowania całej rodziny. Istotną częścią projektu był także dobór oświetlenia. Podkreślony dzięki niemu został układ nawierzchni, niektóre drzewa a przede wszystkim liniowe położenie murków oporowych.

Źródło: HADIKA

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeFirmy ogrodnicze
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY