Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inteligentne Rolety do ogrodów zimowych

Inteligentne Rolety do ogrodów zimowych Fot: Inteligentne Rolety

Jak izolować duże przeszklenia dachowe, ogrody zimowe i oranżerie? Projektując dom warto zaproponować przyszłym właścicielom oranżerię, ogród zimowy, czy też duże przeszklenia w dachu,

by użytkownicy mogli cieszyć się pięknymi widokami i bliskim kontaktem z naturą przez cały rok, jednak w upalne dni duże połacie szklane tworzą efekt cieplarniany, a zimą powodują duże straty ciepła – jak temu zaradzić?

Optymalnym rozwiązaniem są zewnętrzne rolety dachowe, które są najskuteczniejszą izolacją wnętrz z dużymi przeszkleniami w dachu a latem mogą zmniejszyć temperaturę wnętrza o 20 stopni. Istnieją również rolety wewnętrzne, jednak nie są tak wydajne w izolacji termicznej o każdej porze roku i nie mogą chronić szklanego dachu przed gwałtownymi zmianami pogodowymi oraz nieproszonymi gośćmi tak, jak specjalnie do tego zaprojektowane zewnętrzne rolety dachowe.

Dodatkowym wyzwaniem przy roletach na duże połacie dachu jest ich sterowanie oraz trwałość, ponieważ są montowane w trudno dostępnych miejscach i muszą pracować na „leżąco” w trudnych warunkach. Ciekawym rozwiązaniem są zdalnie sterowane rolety ROLAX, francuskiej firmy BUBENDORFF, która może się pochwalić kilkoma innowacyjnymi i unikalnymi roletami w swojej ofercie. W roletach dachowych ROLAX zastosowano bardzo wydajny silnik elektryczny oraz specjalny mechanizmem napinającym roletę u dołu, by sprawnie pracowała na dachach o kącie nachylenia od 0 do 81 stopni przy długości rolety do 6m. Szerokość maksymalna obsługiwana przez jeden silnik to także 6m, ale oczywiście można dokładać kolejne moduły w zależności od potrzebnych wymiarów. Roleta dachowa ROLAX ma również inny sposób łączenia lamel, by izolacja była w 100% wydajna oraz zabezpieczała zakrywany dach przed przenikaniem deszczu i śniegu, przy okazji niwelując hałasy silnych opadów.
Dzięki takim rozwiązaniom możemy bez obaw projektować i namawiać klientów do budowania oranżerii z ogrodami zimowymi, czy też wstawiać w dachu duże przeszklenia.

50 lat doświadczenia Bubendorff, europejskiego lidera w produkcji rolet zewnętrznych, gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną az 7-letnią gwarancją na wszystkie części . Wszystkie rodzaje rolet doskonale współpracują z systemami inteligentnego domu. Mogą być sterowane i zarządzane za pomocą pilota, telefonu, tabletu, zegara czy stacji pogodowej.

Funkcjonalność i niezwykłe możliwości inteligentnych rolet solarnych, z ruchomymi lamelami czy do ogrodów zimowychi będzie można obejrzeć na najbliższych targach Warsawa Build w hali EXPO XXI w Warszawie w dniach 16-18.09


www.inteligentne-rolety.pl

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeFirmy ogrodnicze
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY