Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolory mają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i jest to prawda znana już od wielu lat. Miejsca, które wymagają szczególnego otoczenia, takie jak gabinety spa, czy pokoje hotelowe, trzeba zaplanować z dużą uwagą.

Naturalne drewno wraca do łask. Po latach panowania paneli podłogowych, które chociaż są niedrogie, to również niezbyt trwałe, obecnie panuje moda na deski i parkiety. Drewno na podłodze z czasem zyskuje tylko na szlachetności, prezentując swoje prawdziwe oblicze.

Tegoroczne warsztaty Global Color Workshop PPG przyniosły rozstrzygnięcie w zakresie ogłoszenia nowego koloru roku. Palmę pierwszeństwa przyznano pięknemu, głębokiemu odcieniowi niebieskiego, nazywanego Chinese Porcelain. To barwa, którą można wykorzystać w niejednym wnętrzu i stanowi ona idealne tło dla bardziej energetycznych kompozycji.

Każdy architekt wie, jak ważną rolę w jego codziennej pracy odgrywa kolor. To właśnie przy pomocy barw można kształtować wygląd danego pomieszczenia i troszczyć się o doskonały efekt. Jednocześnie proces dobierania właściwych kolorów farb użytych we wnętrzu wcale nie jest prosty, kiedy pod uwagę trzeba brać gust inwestorów, odpowiednie dostosowanie do innych elementów, a także trendy. Naprzeciw tym trudnościom wychodzi Voice of Colour.

Elewacja stanowi prawdziwą reprezentację każdego budynku. Dlatego do jej wykonania i późniejszej dbałości o nią należy wykorzystać najlepsze materiały. W ten sposób ma się pewność, że budynek będzie tak samo dobrze prezentował się jeszcze przez wiele lat.

Korozja jest naturalnym procesem niszczenia materiałów, pojawiającym się na skutek działania czynników zewnętrznych, przede wszystkim zachodzenia reakcji chemicznych. Zazwyczaj tego terminu używa się w odniesieniu do metalu, ale korozji ulegać mogą także inne podłoża, takie jak beton, czy drewno.

Dach to spory wydatek dla osób budujących nowy dom lub remontujących stary. Dlatego warto zatroszczyć się o jego idealne wykończenie i regularnie przeprowadzać na nim prace konserwacyjne, by był on w stanie posłużyć przez długie lata.

We współczesnym budownictwie nie sposób nie stosować struktur metalowych. Występują one wszędzie - począwszy od drobnych elementów wystroju, po elementy konstrukcyjne budynków. Metal, pomimo swoich wielu zalet, generuje jednak konieczność odpowiedniej dbałości o jego wygląd, tym bardziej kiedy weźmiemy pod uwagę, że powierzchnie metalowe są narażone na działanie różnego rodzaju czynników, powodujących powstawanie ognisk rdzy.

Jesień i zima to trudny czas nie tylko dla roślin ogrodowych, ale również dla drewnianych elementów architektury ogrodowej. Zmiana temperatur, mrozy, intensywne opady deszczu i śniegu – to wszystko wpływa bardzo negatywnie nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na cechy fizyczne drewna zastosowanego na zewnątrz domu.

Zazwyczaj wydaje się, że samodzielne przeprowadzenie remontu we własnym domu jest bardzo skomplikowane. Tymczasem jest wiele prac, które można wykonać samemu. Kluczem do sukcesu jest wybór produktów to ułatwiających.

O CZYM PISZEMY