Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Wyjście przez sklep ze sztukaterią” – nowatorskie połączenie sztukaterii i graffiti

sztukateria sztukateria Akademia Sztukaterii

„Wyjście przez sklep ze sztukaterią” – przewrotne spotkanie inspiracyjne poświęcone sztuce detalu odbyło się 25 kwietnia w Loftach Qbik w Warszawie.

Akademia sztukaterii zaprezentowała nowatorskie możliwości aranżacyjne współczesnej sztukaterii. Zaproszeni architekci i projektanci wnętrz stali się świadkami wydarzeń z pogranicza sztuki i architektury. Podziwiali tworzone na żywo przez grafficiarzy m.in. na rozetach dzieła sztuki oraz podczas warsztatów sami przejęli funkcje kreatorów niezwykłych instalacji z detali architektonicznych.

W czwartkowe popołudnie akademia sztukaterii przeniosła zgromadzonych gości do wielowymiarowego świata eksperymentów z formą i przestrzenią. Zaprezentowała nietypowe i nowatorskie sposoby wykorzystania współczesnej sztukaterii oraz przedstawiła jej wpływ na kształtowanie przestrzeni. Tłem dla prekursorskich wydarzeń był wyświetlany na ścianie film „Wyjście przez sklep z pamiątkami” Banksy’ego – człowieka legendy,  jednego  z najważniejszych  postaci street artu. Na przeciwległej ścianie utalentowani, łódzcy grafficiarze prezentowali swoje koncepcje wykorzystania potencjału sztukaterii. Chcieliśmy przede wszystkim pokazać  nowatorskie możliwości aranżacyjne współczesnej sztukaterii. Dzięki graffiti nasza sztukateria zmieniła swoje oblicze i nabrała charakteru, tak jak potrafi odmienić oblicze każdego wnętrze - mówi Anna Rejniak, właścicielka akademii sztukaterii.

Efektem finalnym całodziennych prac było powstanie pięciu niepowtarzalnych rozet i jednej dwumetrowej instalacji. Cztery rozety trafiły do szczęśliwców, których wizytówki wylosowano.

Uczestnicy spotkania także mieli szansę wykorzystania swojej fantazji i stworzenia własnych dzieł podczas warsztatów. Zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich miała za zadanie  zaprezentować swoją koncepcję na napis jaki chcieliby umieścić na jednym z trzech charakterystycznych budynków Warszawy: Stadion Narodowy, Pałac Kultury oraz Sejm RP. Architekci wykazali się ogromną kreatywnością, z zaangażowaniem stworzyli ze sztukaterii i farb jedyne w swoim rodzaju, unikatowe  instalacje.

Po warsztatach zaprezentowano dostępne w ofercie kolekcje sztukaterii idealnie podkreślające nowoczesne wnętrza. Eksperci z akademii sztukaterii doradzali jakie produkty wybrać,  aby osiągnąć pożądany we wnętrzu efekt. Udzielali także indywidualnych konsultacji i porad technicznych dotyczących zastosowania sztukaterii. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie loftu pokazowego Manhattan zaprojektowanego przez Macieja Zienia. Nie bez powodu zabrano gości właśnie tam… ściany zdobią sztukaterie – znak rozpoznawczy marki Zień Home. Klasę loftu podkreśla bogactwo wysmakowanych detali i dodatków, których nie powstydziłaby się nawet paryska kamienica.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY