Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

InteriCAD T5 - Architektura wnętrz z charakterem

Interi CAD T5 Interi CAD T5 TM Sys

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele programów przeznaczonych do projektowania i aranżacji wnętrz. Możemy spotkać zarówno rozwiązania darmowe, jak i komercyjne.

Kuszą one ogromem funkcji, wizualnymi wodotryskami i zapewnieniami producentów o niezawodności.  W takiej sytuacji rodzi się  pytanie, na które rozwiązanie się zdecydować? Który program najlepiej odda to co najistotniejsze, czyli wyobrażenia  projektantów, podkreślając przy tym ich twórczy indywidualizm? Który, w końcu, zapewni im najwyższą jakość pracy i jej efektów? Oprogramowanie InteriCAD T5 zdaje się stanowić szybką i wydajną odpowiedź. Przekonajmy się więc, na co je stać.

Producentowi, YF Software, udało się zawrzeć w InteriCAD T5 wiele interesujących funkcjonalności. Zacznijmy od tego, że program jest szybki. Naprawdę szybki. Zaledwie jedna godzina, to czas, w którym możemy wykonać kompletny projekt tzn. zamodelować i umeblować pomieszczenia, wykonać fotorealistyczny rendering, stworzyć panoramy 360° i animacje 3D, a także wykonać precyzyjne rysunki wykonawcze.
Na specjalną uwagę w InteriCAD T5 zasługuje bezpłatny dostęp do kilkudziesięciu bibliotek modeli 3D, liczących setki tysięcy obiektów, pośród których znajdziemy: meble, elementy struktur architektonicznych, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria kuchenne, akcesoria łazienkowe itp. Dużym atutem dostępnych bibliotek, oprócz pokaźnej zawartości, są ich darmowe aktualizacje. Nie musimy więc ciągle dopłacać za nowe modele, czego pozytywne skutki  z pewnością odczują zarówno nasz portfel, jak i projekty.
Materiały promocyjne poświęcone InteriCAD T5 obiecują realistyczne wizualizacje 3D. Rzeczywiście trzeba przyznać, że generowane w środowisku CAD 3D wizualizacje stoją na wysokim poziomie. Fotorelizm to właściwe określenie tego,  co możemy zaobserwować na ekranie komputera bądź tabletu. Wnętrza wyglądają zupełnie tak, jakbyśmy przed chwilą pstryknęli fotkę.
Dzięki wyposażeniu  w silnik renderujący podzielony na 2 etapy ( raytrace oraz radiosity) oraz technologię photon map, szybkość przeprowadzanego, w InteriCAD T5, renderingu jest zawrotna. Kładzie to kres mozolnemu, wielogodzinnemu wyczekiwaniu na efekty wykonanej pracy, a w razie konieczności wprowadzenia poprawek, pozwala na szybkie wykonanie nowych renderów. Na pochwałę zasługuje w tym miejscu optymalizacja programu. InteriCAD T5 nie posiada wysokich wymagań sprzętowych i śmiało sobie poczyna nawet na starszych komputerach klasy Pentium 4, co eliminuje zbędny koszt  inwestycji  w nowy sprzęt.
Twórcy programu, wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników, wyposażyli InteriCAD T5 w możliwość stosowania tekstur i obrazów bezpośrednio z plików jpg. To trafny zabieg, dzięki któremu możemy wykorzystać  grafikę zapisaną w najpopularniejszym formacie (JPEG). Niewątpliwą zaletę stanowią także predefiniowane style popularnych materiałów m.in. drewno, metal, plastik, szkło, ceramika, woda.
Miewaliście wcześniej problemy z odpowiednim doborem płytek ceramicznych? Pora o nich zapomnieć. Dzięki zawartemu w InteriCAD T5 modułowi Ceramic King dowolne układanie i wizualizowanie dziesiątek rodzajów kafelek, nie powinno stanowić juz problemu.
W InteriCAD T5 nie brakuje oczywiście zaawansowanego edytora oświetlenia. Tak więc użytkownik może dokonywać symulacji różnych źródeł światła, przenikających wybrane przez niego powierzchnie. Pośród możliwych do zastosowania parametrów znajdują się m.in. waty, kelwiny, luxy, charakterystyka IES oraz paleta RGB.
Na koniec pozostała kwestia kompatybilności. Tutaj InteriCAD T5 również nie zawodzi. Oprogramowanie posiada własną platformę CAD 2D/3D oraz  współpracuje z plikami dwg, dxf, 3ds, skp. Program odczyta więc wszystkie przydatne, w trakcie pracy, formaty plików.

InteriCAD T5 to godny polecenia program, który stawia konkurentom wysoko poprzeczkę.  Z pewnością jest użytecznym narzędziem dla  projektantów wnętrz, dekoratorów, producentów mebli czy też pracowników salonów wnętrzarskich. T5 w żaden sposób nie ogranicza swobody użytkowników, pozwalając im przy tym na szybkie stworzenie dokładnych projektów wnętrz, wyróżniających się wizualizacji oraz Panoram 360°. Odnosi się wręcz wrażenie, że ogromne możliwości oraz intuicyjność oprogramowania wspomagają potencjał twórczy użytkownika. Projektowanie unikalnych i ciekawych wnętrz za pomocą InteriCAD T5,  nie powinno więc stanowić przesadnego wyzwania.


Oprócz InteriCAD T5 do rodziny oprogramowania InteriCAD należą programy:
InteriCAD Lite, różniący się od wersji T5 brakiem kilku zaawansowanych opcji;
KD Max, przeznaczony do projektowania i wizualizacji kuchni, mebli kuchennych oraz szaf;  
iScan - narzędzie do salonów sprzedaży, prezentujące na ekranie bądź wybranej scenie wizualizacje m.in. frontów, blatów, podłóg, tapet, obić, płytek ceramicznych.

Więcej informacji na stronie: www.intericad.pl

Więcej od: TM Sys

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY