Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak dobrze projektować w natłoku bodźców i inspiracji

wejdź do świata projektowania wejdź do świata projektowania fot. CAD Projekt K&A

Urządzaniu wnętrz często towarzyszy charakterystyczny dla dzisiejszych czasów nadmiar informacji, który może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

Social media oferują nam miliony zdjęć, wizualizacji i inspiracji potrzebnych do stworzenia wnętrza naszych marzeń. W związku z powyższym w wielu polskich domach zaczyna dominować eklektyzm, który próbuje łączyć wszystko, co najlepsze z poszczególnych stylów. A stąd już niedaleka droga do chaosu, przesady i braku funkcjonalności. Jak nie wpaść w tę pułapkę i stworzyć wnętrze równie oryginalne, co gustowne i przyjazne? Najlepiej zgłosić się do profesjonalisty.


Rozpoznanie potrzeb klienta

Architekci wnętrz przed przystąpieniem do projektowania przeprowadzają wnikliwy wywiad z właścicielem nieruchomości. Interesują ich nie tylko preferencje estetyczne, ale także cechy charakteru i styl życia przyszłych mieszkańców. Dodajmy do tego uwzględnienie parametrów technicznych pomieszczenia oraz rzecz, o której nie można zapominać, czyli przewidywany budżet. Pogodzenie wszystkich powyższych aspektów wymaga od architekta nie tyle ciężkiej pracy, co wyobraźni.

Odpowiednie oprogramowanie

Dobry architekt nie tylko wykonuje polecenia klienta, ale przede wszystkim zgłasza własne propozycje i rozwiązania. Potrzebuje przy tym prostego, acz profesjonalnego narzędzia, które nie rozproszy go w procesie twórczym. Puste pomieszczenie narysowane w programie jest bowiem płótnem, na które architekt nanosi farby, tekstury oraz meble i wszelkiego rodzaju wyposażenie wnętrz. CAD Decor PRO to program stworzony z myślą o projektantach, którzy chcą być najlepsi na rynku. Zapewnia im nie tylko wspomniany wyżej komfort pracy, ale również - dzięki modułowi Render PRO - umożliwia stworzenie efektownych wizualizacji gotowego projektu.

Atrakcyjna prezentacja projektu

"Ludzie kupują oczami" – to zasada stara jak świat. W przeciwieństwie do projektanta, klient wcale nie musi mieć wyobraźni. Dlatego istotne jest odpowiednie zaprezentowanie mu projektu poprzez fotorealistyczne wizualizacje. I tu wracamy do początku niniejszego tekstu - w dobie Instagrama, Pinteresta i innych platform, na których za jednym kliknięciem można znaleźć najlepsze wnętrza z całego świata, korzystanie z profesjonalnego renderingu powinno być standardem dla każdego zawodowego architekta i dekoratora. W programach firmy CAD Projekt K&A proces ten zajmuje od kilku do kilkunastu minut, a dzięki uzyskanym efektom klient zapamięta gotowy projekt na długo i nie będzie mógł się doczekać realizacji.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie stworzyć wnętrze wymarzonego domu. W końcu nikt nie zna nas lepiej niż my sami. Na zakup oprogramowania do projektowania decyduje się coraz więcej amatorów. Mimo wszystko warto wtedy pozostać otwartym na rady osób, które mają doświadczenie w dziedzinie designu i architektury.

Więcej od: CAD Projekt K&A

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY