Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Premiera ZWCAD Architecture ZWCAD 2022

ZWCAD 2022 ZWCAD 2022 fot. Szansa

Wraz z początkiem jesieni na polskim rynku zawitała najnowsza wersja programu stworzonego specjalnie dla architektów, ZWCAD Architecture 2022.

Łączy ona w sobie możliwości projektowania 2D (dokumentacja techniczna) oraz modelowania 3D (tworzenie bryły budynku).

Możliwości, jakie dają dodatkowe narzędzia architektoniczne zawarte w tej wersji programu ZWCAD:

  • parametryczne definiowanie ścian warstwowych i szybka edycja;
  • wbudowana biblioteka bloków okien i drzwi, zestawienia stolarki;
  • zautomatyzowane opisy i zestawienia powierzchniowe pomieszczeń;
  • narzędzie do definiowania schodów;
  • automatyczne tworzenie przekrojów i widoków elewacji;
  • sprawne tworzenie połaci dachu;
  • zestawienie kondygnacji i tworzenie modelu 3D;
  • eksport do formatu IFC, DAE oraz STL.

Dzięki powyższym funkcjonalnościom, program pozwala na szybsze rysowanie projektu, usprawnia wprowadzanie zmian, w szczególności na etapie koncepcji i konsultacji z inwestorem. Z każdą wersją program zyskuje nowe funkcje, w premierowej 2022 wprowadzono:

Wydruk przeźroczystości
Mamy możliwość nadania poszczególnym elementom geometrycznym, jak również bryłom przeźroczystość (zmieniając wartość procentową w panelu właściwości). Przeźroczystość zarówno w podglądzie jak i wydruku możemy ustalić także dla każdej warstwy w menadżerze warstw. Pozwala nam to na wprowadzenie jeszcze większego zakresu prezentacji danych na rysunku.

Tworzenie widoku 2D z obiektów 3D – funkcja Flatshot
W szybki sposób możemy, po ustawieniu odpowiedniego widoku 3D utworzyć blok, który będzie zawierał widok 2D. W ten sposób możemy przedstawić inwestorowi aksonometrię projektowanego budynku, która będzie czytelna dzięki ukrywaniu tylnych linii.

Import IFC
Pliki IFC to popularny format wymiany danych BIM, teraz możemy korzystać z importu i eksportu plików IFC w ZWCAD Architecture 2022. Dzięki poleceniu IFCIMPORT wczytamy do rysunku plik z danymi BIM, zostanie wyświetlony panel, w którym będziemy mieli dostęp do informacji zawartych w każdym elemencie. Po zakończonej pracy plik rysunkowy możemy również wyeksportować do formatu IFC.

Wersja testowa dostępna jest na stronie:
ZWCAD Architecture 2022 PL version

Więcej od: Szansa

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY