Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Współczesna wersja pałacowej klasyki projektu Goszczdesign

projekt wnętrza projekt wnętrza Goszczdesign

Przepych, bogactwo i zdobnictwo to wyznaczniki wnętrz jeszcze mało znanych w Polsce, można powiedzieć - tylko dla odważnych. Goszczdesign jednak udowadnia, że pałacowe wnętrze może być urządzone ze smakiem i wyczuciem, do tego w nowoczesnej wersji.

Podwarszawskie Łomianki, a tam typowy model współczesnego polskiego domu z wielospadowym dachem i czerwoną dachówką. Cóż za zaskoczenie nastaje po przekroczeniu jego progu, gdzie powoli odsłania się ‘przepyszne’ pałacowe wnętrze. Marmury, kryształy, faliste linie przepełnionych ornamentem mebli, błysk lakierowanych powierzchni, a całość utrzymana we współczesnych czarno-białych ramach z domieszką złota. Silne kontrasty i monumentalność to domena barokowego stylu.

Piętrowy dom składa się w sumie z dwóch pokoi: salonu płynnie przechodzącego w kuchnię i dalej oranżerię oraz sypialni z częścią kąpielową.
Prace nad parterem rozpoczęto od wyburzenia wszystkich ścian, zaprojektowania wysokich drzwi i okien, po to by uzyskać wrażenie przestrzennego i wyższego niż w rzeczywistości wnętrza. U stóp połyskuje współczesna wersja białej mozaiki pałacowej, by móc odbijać piękno gipsowych sztukaterii ścian i sufitu, robionych na zamówienie przez mistrza sztukatora.
Wnętrze oranżerii ubogaca stylizowana komoda, komplet wypoczynkowy, żyrandole z kryształami i złote dodatki – tak uwielbiane przez panią domu. Stopień wyżej otwiera się jadalna z kuchnią i salon. To tam rokokowe zawijasy oplatają marmurowy portal kominkowy, a wiszące nad nim stylowe lustro, ciekawe koresponduje z nowoczesnym szklanym ekranem TV. Ale to dopiero początek tej awangardy!

Na górnym piętrze domu roztacza się wnętrze wielkiej sypialnio-łazienki z miejscem do pracy.  Największą uwagę przykuwa wyposażenie łazienki – umywalka z lampami w złotej oprawie eleganckiej kolekcji Bisazza Bagno, Jaimie Hayon i armatura Vola. Obok ‘królewskiego’ łoża stoi podkreślona złotem wanna, a wokół całego pomieszczenia biegną pasy luster - na wzór tradycyjnej lamperii.

Kulminacja rozpusty ukryta jest na ostatnim z poziomów domu, gdzie znajduje się sauna z siłownią. Kontynuacja barw duetu czerni z bielą lecz już bez złota -to wyobrażenie pana domu lubiącego nowoczesny styl. Równowaga dla wnętrza domu jak i jego użytkowników jest przecież tak samo ważna.

Powierzchnia: 250 m2
Rok realizacji: 2012
Miasto/dzielnica: Łomianki koło Warszawy

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego
Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

O CZYM PISZEMY