Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Współczesna wersja pałacowej klasyki projektu Goszczdesign

projekt wnętrza projekt wnętrza Goszczdesign

Przepych, bogactwo i zdobnictwo to wyznaczniki wnętrz jeszcze mało znanych w Polsce, można powiedzieć - tylko dla odważnych. Goszczdesign jednak udowadnia, że pałacowe wnętrze może być urządzone ze smakiem i wyczuciem, do tego w nowoczesnej wersji.

Podwarszawskie Łomianki, a tam typowy model współczesnego polskiego domu z wielospadowym dachem i czerwoną dachówką. Cóż za zaskoczenie nastaje po przekroczeniu jego progu, gdzie powoli odsłania się ‘przepyszne’ pałacowe wnętrze. Marmury, kryształy, faliste linie przepełnionych ornamentem mebli, błysk lakierowanych powierzchni, a całość utrzymana we współczesnych czarno-białych ramach z domieszką złota. Silne kontrasty i monumentalność to domena barokowego stylu.

Piętrowy dom składa się w sumie z dwóch pokoi: salonu płynnie przechodzącego w kuchnię i dalej oranżerię oraz sypialni z częścią kąpielową.
Prace nad parterem rozpoczęto od wyburzenia wszystkich ścian, zaprojektowania wysokich drzwi i okien, po to by uzyskać wrażenie przestrzennego i wyższego niż w rzeczywistości wnętrza. U stóp połyskuje współczesna wersja białej mozaiki pałacowej, by móc odbijać piękno gipsowych sztukaterii ścian i sufitu, robionych na zamówienie przez mistrza sztukatora.
Wnętrze oranżerii ubogaca stylizowana komoda, komplet wypoczynkowy, żyrandole z kryształami i złote dodatki – tak uwielbiane przez panią domu. Stopień wyżej otwiera się jadalna z kuchnią i salon. To tam rokokowe zawijasy oplatają marmurowy portal kominkowy, a wiszące nad nim stylowe lustro, ciekawe koresponduje z nowoczesnym szklanym ekranem TV. Ale to dopiero początek tej awangardy!

Na górnym piętrze domu roztacza się wnętrze wielkiej sypialnio-łazienki z miejscem do pracy.  Największą uwagę przykuwa wyposażenie łazienki – umywalka z lampami w złotej oprawie eleganckiej kolekcji Bisazza Bagno, Jaimie Hayon i armatura Vola. Obok ‘królewskiego’ łoża stoi podkreślona złotem wanna, a wokół całego pomieszczenia biegną pasy luster - na wzór tradycyjnej lamperii.

Kulminacja rozpusty ukryta jest na ostatnim z poziomów domu, gdzie znajduje się sauna z siłownią. Kontynuacja barw duetu czerni z bielą lecz już bez złota -to wyobrażenie pana domu lubiącego nowoczesny styl. Równowaga dla wnętrza domu jak i jego użytkowników jest przecież tak samo ważna.

Powierzchnia: 250 m2
Rok realizacji: 2012
Miasto/dzielnica: Łomianki koło Warszawy

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeO CZYM PISZEMY