Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Palisady ogrodowe firmy JONIEC

Palisady ogrodowe firmy JONIEC Fot: Joniec

„Wyznaczamy nowe granice” - to hasło, które przyświeca firmie JONIEC przy tworzeniu każdego nowego produktu wprowadzanego do oferty. Tak jest również z palisadami łupanymi MOGIELICA I STONE, które firma dołączyła do asortymentu rozwiązań dla ogrodu.

Dzięki nim możliwe jest wprowadzenie ładu i harmonii na przydomowym terenie. Wykorzystując łupane palisady, architekci mogą w estetyczny sposób odgrodzić sąsiadujące ze sobą fragmenty powierzchni o różnym przeznaczeniu, np. trawnik od ścieżki.

Istnieje wiele różnych materiałów, które można wykorzystać jako tego rodzaju obrzegowanie. Część osób decyduje się na naturalne drewno w postaci drewnianych palików bądź desek, które jednak łatwo ulega zniszczeniu pod wpływem działania wody opadowej. Inni stawiają na ułożone jeden obok drugiego kamienie, między którymi pozostają szczeliny, a tym samym trawa może przedostawać się na ścieżkę. Z kolei zwolennicy rozwiązań nowatorskich stawiają na blachę, palisady z tworzywa sztucznego czy też gabiony... Pytanie tylko, czy warto umieszczać w ogrodzie elementy metalowe lub plastikowe, podczas gdy można wykorzystać produkt bardziej naturalny dla tego rodzaju rozwiązań?

JONIEC proponuje palisady z betonu, który i tak jest obecny w większości ogrodów, choćby w postaci brukowanych ścieżek czy gazonów. Zamiast dokładać elementy z kolejnego surowca, warto pozostać przy jednym materiale, by zachować spójną całość. Tym bardziej, że palisady łupane są wytrzymałe, a poszczególne płytki ściśle do siebie przylegają. Dzięki temu osiągamy zarówno przyjemny efekt wizualny, a jednocześnie rozwiązanie całkowicie funkcjonalne.

Palisady betonowe MOGIELICA i STONE możemy zastosować wszędzie tam, gdzie chcemy podkreślić granicę danego fragmentu ogrodu. Oprócz układania wzdłuż trawników i wokół rabat kwiatowych, mogą one posłużyć także do wyznaczenia bocznych krawędzi schodów, wjazdów, dróg i parkingów. Wykorzystując palisady możemy również zabezpieczyć skarpę, a także utworzyć wielopoziomową kompozycję terenu - podobnie jak w przypadku gazonów, ale z większą dowolnością wyznaczanych kształtów.
Palisady dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Możemy więc dobrać taką barwę, która najlepiej będzie współgrała z elewacją i otoczeniem domu.

Więcej: Joniec

Więcej od: Joniec

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeFirmy ogrodnicze
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY