Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przełamać nudę – stopnie schodowe Madera i Trawertyn

stopnie schodowe stopnie schodowe Fot: Libet

Stopnie z kolekcji Libet Completto to sprawdzone produkty, przy pomocy których jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe i efektowne schody w ogrodzie. Rodzina tych praktycznych wyrobów poszerzyła się o dwa nowe wzory nawiązujące do naturalnych materiałów. Elementy Trawertyn i Madera stanowią współczesną interpretację kamienia i drewna.

Schody pełnią głównie funkcję użytkową, umożliwiając przemieszczanie się pomiędzy  strefami zlokalizowanymi na różnych wysokościach, dlatego też muszą być funkcjonalne i bezpieczne. Wykonane według  odpowiedniego projektu i na bazie dobrze dobranych materiałów,  są ważnym wyznacznikiem komfortu w różnych częściach ogrodu, zapewniając dostęp do domu, umożliwiając wyjście z podwyższonego tarasu lub po prostu ułatwiając poruszanie się po terenie, na którym występują różnice poziomów. Szczególnie w wyeksponowanych miejscach, np. przy wejściu do budynku, warto uczynić z nich element dekoracyjny.

Sposobów wykończenia ogrodowych schodów i schodków jest wiele. Istotną pomoc dla inwestorów stanowią produkty Libet, dzięki którym w szybki i prosty sposób można wybudować ergonomiczne i estetyczne stopnie. Gotowe wyroby z linii Libet Completto są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale też atrakcyjne pod względem wizualnym. Kolekcję tę poszerzono ostatnio o stopnie Madera i Trawertyn, wykonane w technologii wet-cast, która pozwala na wierne oddanie cech wizualnych naturalnych materiałów.
Madera doskonale sprawdzi się w rustykalnym otoczeniu za sprawą wyjątkowego odwzorowania wyglądu drewna. Dzięki dwóm nieszablonowym kolorom – bianco  (kremowy) oraz grigio (ciemnoszary), z powodzeniem może też być stosowana w nowoczesnych aranżacjach. Z kolei Stopnień Trawertyn, jak wskazuje już sama nazwa, nawiązuje do naturalnego kamienia. Wyróżnia się porowatą strukturą charakterystyczną dla tego rodzaju skał. Prostota formy i surowe oblicze tych płyt czyni z nich świetne uzupełnienie nowoczesnej, minimalistycznej architektury.

Obie propozycje idealnie dopasowane zostały do płyt tarasowych o takiej samej fakturze, kolorystyce i technologii wykonania. Dzięki temu z ich użyciem bez trudu można skomponować spójną ogrodową aranżację. Pamiętajmy jednak, że aby cieszyć się pięknymi stopniami przez wiele lat, powinniśmy poddać je impregnacji, która zabezpieczy je przed brudem i trwałymi plamami. Prace te wykonujemy przed zabudowaniem produktów, zwłaszcza w przypadku jasnych kolorów.

Więcej od: Libet

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeFirmy ogrodnicze
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY