Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Harmonia wokół domu

Harmonia wokół domu Fot: Libet

Aranżacja przydomowej przestrzeni to poważne przedsięwzięcie, wymagające podjęcia szeregu przemyślanych decyzji, zapewniających funkcjonalny i spójny efekt całości. Nieocenione ułatwienie w jego realizacji stanowią materiały wykończeniowe, oferowane w formie jednolitych, systemowych rozwiązań. Oto kilka propozycji stylistycznego łączenia kolekcji Libet.

Naturalnie
Coraz większą popularnością cieszą się materiały, których design jest zaczerpnięty bezpośrednio ze świata natury. Estetyczne odniesienia do tego trendu znaleźć można np. w dwóch designerskich systemach Libet – Madera i Trawertyn. Pierwszy z nich prezentuje ponadczasowy urok drewna, zawarty w charakterystycznej fakturze poszczególnych elementów, uzyskanej poprzez odlew prawdziwej deski. Drugi to natomiast przykład wyjątkowej, porowatej powierzchni wzorowanej na wyglądzie kamienia trawertynu. W obu przypadkach do dyspozycji mamy zarówno płyty tarasowe, jak również stopnie schodowe i palisady, co pozwala na komponowanie spójnych, ale wyrazistych aranżacji. Inspiracje tradycyjnymi, naturalnymi wzorcami widoczne są również w elementach splitowanych, na które w ramach propozycji Libet składają się: stopień, palisada, ogrodzenie, cegła. Wyróżnia je nieregularna krawędź boczna, uzyskana w procesie łamania, dzięki której nawiązują one do wyglądu kamienia i doskonale pasują do ogrodowej zieleni.

Nowocześnie
Miłośnikom nowoczesności do gustu może natomiast przypaść rozwiązanie Maxima. Tworzy je siedem kolekcji płyt tarasowych, których nowoczesny styl można dodatkowo uzupełnić o funkcjonalne stopnie schodowe oraz bloki ogrodzeniowe. Każdy z produktów posiada własny, niepowtarzalny wyróżnik, dzięki któremu może składać się na atrakcyjne, samodzielne nawierzchnie (np. smukły kształt Maxima Slim, Molto i Lungo, imponujące gabaryty Maxima i Maxima Grande czy charakterystyczna imitacja fugi na powierzchni Maxima Rigato i Maxima Trio). Jednocześnie, wszystkie są względem siebie komplementarne. Można je więc ze sobą dowolnie zestawiać, realizując nawet bardzo abstrakcyjne układy.

Jak jeszcze można zagospodarować przydomową przestrzeń? Więcej inspiracji na www.libet.pl

Więcej od: Libet

Greg13

Greg13 napisał(a) na Forum: (2017-04-26)

Nowoczesna estetyka przemawia prostotą. Przykładowo płyty SOCHO z Buszremu


Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje



Firmy ogrodnicze
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY