Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gres porcelanowy – płyty z potencjałem

Gres porcelanowy – płyty z potencjałem Fot: Libet

W domu, na tarasie, w ogrodzie, przy basenie… Płyty z gresów porcelanowych to uniwersalne rozwiązanie nawierzchniowe, które umożliwia kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni w wybranym stylu. Łącząc wysokie standardy użyteczności z atrakcyjnym wyglądem, znakomicie sprawdzają się w rozmaitych miejscach i sytuacjach. Jakie walory decydują o ich popularności?

Niezbędne parametry
Wyjątkowe cechy gresów, zaprezentowane poniżej na przykładzie płyt Libet Ceramic, to zasługa wykorzystania odpowiednich surowców oraz specjalnego procesu produkcji. Występujące we wspomnianej kolekcji elementy uzyskiwane są w wyniku prasowania, po którym podlegają tzw. witryfikacji. W jej efekcie następuje całkowite połączenie naturalnych składników (piasku, kwarcu, skaleni, kaolinu, gliny oraz barwników) w jednolity materiał. Wypalany w bardzo wysokiej temperaturze nabiera on wyjątkowych właściwości mechanicznych. Jest twardy, odporny na obciążenia, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i ścieranie – sprawdza się więc znakomicie nawet w miejscach intensywnie eksploatowanych.

Przyjazne dla użytkowników
Gresy porcelanowe z kolekcji Libet Ceramic to także komfort użytkowania. Wysoki współczynnik antypoślizgowości sprawia, że są bezpieczne, a praktycznie zerowa nasiąkliwość czyni z nich nie tylko materiał wodoodporny, ale też niepodatny na zaplamienia. Co więcej, zabrudzenia można łatwo usunąć przy użyciu myjki ciśnieniowej. Powierzchnia płyt jest niewrażliwa na działanie soli, kwasów i innych substancji chemicznych. Niestraszne im też trudne warunki atmosferyczne – są mrozoodporne, nie zmieniają znacząco wymiarów pod wpływem temperatury i nie blakną.

Do wyboru, do koloru
Oczywiście popularność płyt gresowych wynika również, a może przede wszystkim, z ich walorów estetycznych. To różnorodne interpretacje powszechnie znanych, często naturalnych materiałów. Przykładowo, poszczególne propozycje produktowe mogą się wyróżniać charakterystyczną fakturą kamienia, drewna lub betonu. Dostępne w różnych rozmiarach i kolorach sprawiają, że wykonane z nich aranżacje zachwycają interesującym designem i niebanalnym podejściem do pierwowzoru, a do tego – zachowują ten urok niezależnie od odziaływania niepożądanych czynników.

Wszechstronność
Dzięki właściwościom technicznym i użytkowym płyty takie są z powodzeniem stosowane w rozmaitych miejscach: w salonach, kuchniach, korytarzach, na tarasach, a nawet na elewacjach, ogrodzeniach czy przy basenach. Stanowią one znakomity sposób na stylistyczne połączenie wystroju wnętrz z otoczeniem obiektu, bez względu na jego charakter (dom prywatny, przestrzeń publiczna). Do tego, coraz częściej korzysta się przy nich z nowoczesnej techniki montażu na wspornikach tarasowych. Nie wymaga ona skomplikowanych prac, jest szybka, prosta i zapewnia trwały, estetyczny efekt, połączony z komfortem użytkowania. A powstająca w ten sposób stabilna konstrukcja tarasów wentylowanych eliminuje niedogodności związane z odspajaniem elementów czy infiltracją wody, jest łatwa w demontażu i umożliwia ukrycie pod powierzchnią instalacji, np. elektrycznej.

Więcej informacji o walorach oraz metodach układania płyt z gresów porcelanowych na www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl

Więcej od: Libet

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeFirmy ogrodnicze
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY