Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jego Wysokość Ogród

Jego Wysokość Ogród Fot: Styl-Bet

Miasta, w których żyjemy stają przed wyzwaniami na miarę naszych czasów – przeludnienie, smog, brak zieleni. Z rosnącą imigracją radzimy sobie adaptując schedę Starożytnych Egipcjan – przez stawianie piętrowych budynków mieszkalnych. Ci nie znali jednak problemu zanieczyszczenia powietrza czy pojęcia zieleni miejskiej.

Mimo to, możemy czerpać z ich dorobku także w tej kwestii. Skoro mieszkamy na wysokości, ogrody także możemy tam uprawiać. Udowodniono, że takie rozwiązanie przyczynia się do oczyszczania powietrza przez redukcję ilości dwutlenku węgla oraz ma potencjał redukowania hałasu do 8dB. Ogrody na dachach to nie tylko wykorzystanie zasobu przestrzeni, jaki mamy, ale także możliwość wprowadzania oszczędności w postaci zmniejszania ilości wody opadowej trafiającej do kanalizacji oraz redukcję zużycia energii poprzez akumulację ciepła zimą i ochronę przed nagrzewaniem latem.

Kiedy potwierdzimy, że dach czy taras spełnia wymagania techniczne dotyczące maksymalnego obciążenia oraz zadbamy o odpowiednią izolację, możemy zabrać się do części najprzyjemniejszej, czyli projektowania. Warto pomyśleć o tym, aby ogród nie tylko zaspokajał potrzeby kontaktu z naturą, ale także zapewniał ku temu odpowiednią infrastrukturę: donice kontrolujące rozrost roślin, stopnie schodowe czy płyty wyznaczające przestrzeń dla człowieka oraz ławki pozwalające cieszyć się naszą inwestycją.

Wszystkie powyższe elementy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne, wpasowywać się w klimat budynku jako całości. Z wnętrzami nowoczesnymi idealnie współgra prosty i efektowny beton architektoniczny. Projekty bardziej tradycyjne, w ciepłej gamie kolorystycznej przedłużą elementy wykonane w technologii betonu płukanego, gdzie w stonowany sposób łączy się wiele odcieni jednego koloru. Pomieszczenia o zastosowaniu komercyjnym lub przemysłowym uzupełni beton płukany w kontrastowych kolorach lub beton architektoniczny barwiony.

Możliwości są nieskończone, a efekty zostają z nami na lata. Po więcej inspiracji zapraszamy na www.styl-bet.com.pl

Więcej od: Styl-Bet

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeFirmy ogrodnicze
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY