Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nietypowe projekty marki Puff-Buff – niezwykłe możliwości systemu BUBBLES

Niekonwencjonalne podejście do oświetlenia to domena Puff-Buff. Oprócz lamp i żyrandoli, które są w stałej ofercie marki, Ania Siedlecka i Radek Achramowicz mają na swoim koncie wiele nietypowych realizacji. Projekty na specjalne zamówienie nie tylko wzbogacają portfolio marki, ale także stają się częścią wyjątkowych projektów architektonicznych i wnętrzarskich.

 

Niezwykłe możliwości systemu BUBBLES

Marka PUFF-BUFF kojarzona jest głównie ze świetlnymi konstelacjami powstającymi na bazie systemu BUBBLES. Modułowość i uniwersalność „bąbelków” pozwala na budowanie rozmaitych świecących struktur, charakteryzujących się bardzo małą wagą, dużą energooszczędnością i elastycznością. Przy wykorzystaniu systemu BUBBLES powstało już przeszło 50 propozycji lamp, świecących ścianek i żyrandoli o różnych kształtach i wielkościach. Oprócz projektów, które znajdują się w regularnej ofercie marki, Ania Siedlecka i Radek Achramowicz mają na swoim koncie wiele niestandardowych realizacji.

Bąbelki w wydaniu XXL

Marka PUFF-BUFF może pochwalić się kilkoma bardzo niekonwencjonalnych projektów w rozmiarze XXL. Realizacja na specjalne zamówienie urozmaica wnętrze centrum handlowego Renoma we Wrocławiu. To niezwykła przestrzeń, która oprócz funkcji sprzedażowych jest również mekką dla wielbicieli sztuki nowoczesnej. Niestandardowych wymiarów lampy o bąbelkowej konstrukcji zdobią również przestrzeń Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu. W ostatnim czasie natomiast, na bazie systemu BUBBLES, designerzy stworzyli 8-metrową lampę dla odrestaurowanej willi Fritza Heroldta w Bydgoszczy (siedziba firmy Agnat) i oryginalny żyrandol o nietypowym kształcie dla butiku z ekskluzywną modą August Pfüller we Frankfurcie – projekt zaprezentowany został również podczas targów ICFF w Nowym Jorku. Projektanci nie zwalniają tempa i pracują nad kolejnym, tym razem 16-metrowym projektem – zawiśnie on w apartamentowcu w angielskim mieście uzdrowiskowym Bath.

Współpraca z architektami

Marka PUFF-BUFF bardzo często podejmuje współpracę z architektami i tworzy systemy oświetleniowe dostosowane do konkretnego projektu przestrzeni. System BUBBLES pozwala, dzięki swojej modułowości, na tworzenia świetlnych struktur w dowolnych konfiguracjach i wielkościach. W ostatnim czasie Ania Siedlecka i Radek Achramowicz na zlecenie studia architektonicznego Tremend stworzyli kule Megastar w powiększonej wersji o średnicy 160 cm. Oświetlenie stało się częścią wystroju zrewitalizowanego hotelu Novotel Centrum w Poznaniu. Świecąca ścianka o niestandardowych wymiarach zdobi też jedno z biurowych pomieszczeń Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Na specjalne zamówienie, do prywatnej rezydencji, powstała też 3-metrowa, podłużna lampa o nietypowym kształcie „znaku nieskończoności”.

Puff-Buff Ikoną polskiego designu

Projekty Puff-Buff są znane i cenione na całym świecie, a także zostały uznane za ikony polskiego designu. Świecąca ścianka BUBBLES znajduje się wśród eksponatów w Galerii Wzornictwa Polskiego – to nowa, stała ekspozycja w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lampę ORCA natomiast została zaprezentowana w Muzeum Narodowym w Krakowie na wystawie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”, która pokazuje, jak radzili sobie twórcy wzornictwa na przestrzeni ostatnich dekad.

Więcej informacji na temat marki PUFF-BUFF: www.puff-buff.com

Więcej od: Puff Buff

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

InspiracjeOświetlenie
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY