Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nietypowe projekty marki Puff-Buff – niezwykłe możliwości systemu BUBBLES

Niekonwencjonalne podejście do oświetlenia to domena Puff-Buff. Oprócz lamp i żyrandoli, które są w stałej ofercie marki, Ania Siedlecka i Radek Achramowicz mają na swoim koncie wiele nietypowych realizacji. Projekty na specjalne zamówienie nie tylko wzbogacają portfolio marki, ale także stają się częścią wyjątkowych projektów architektonicznych i wnętrzarskich.

 

Niezwykłe możliwości systemu BUBBLES

Marka PUFF-BUFF kojarzona jest głównie ze świetlnymi konstelacjami powstającymi na bazie systemu BUBBLES. Modułowość i uniwersalność „bąbelków” pozwala na budowanie rozmaitych świecących struktur, charakteryzujących się bardzo małą wagą, dużą energooszczędnością i elastycznością. Przy wykorzystaniu systemu BUBBLES powstało już przeszło 50 propozycji lamp, świecących ścianek i żyrandoli o różnych kształtach i wielkościach. Oprócz projektów, które znajdują się w regularnej ofercie marki, Ania Siedlecka i Radek Achramowicz mają na swoim koncie wiele niestandardowych realizacji.

Bąbelki w wydaniu XXL

Marka PUFF-BUFF może pochwalić się kilkoma bardzo niekonwencjonalnych projektów w rozmiarze XXL. Realizacja na specjalne zamówienie urozmaica wnętrze centrum handlowego Renoma we Wrocławiu. To niezwykła przestrzeń, która oprócz funkcji sprzedażowych jest również mekką dla wielbicieli sztuki nowoczesnej. Niestandardowych wymiarów lampy o bąbelkowej konstrukcji zdobią również przestrzeń Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu. W ostatnim czasie natomiast, na bazie systemu BUBBLES, designerzy stworzyli 8-metrową lampę dla odrestaurowanej willi Fritza Heroldta w Bydgoszczy (siedziba firmy Agnat) i oryginalny żyrandol o nietypowym kształcie dla butiku z ekskluzywną modą August Pfüller we Frankfurcie – projekt zaprezentowany został również podczas targów ICFF w Nowym Jorku. Projektanci nie zwalniają tempa i pracują nad kolejnym, tym razem 16-metrowym projektem – zawiśnie on w apartamentowcu w angielskim mieście uzdrowiskowym Bath.

Współpraca z architektami

Marka PUFF-BUFF bardzo często podejmuje współpracę z architektami i tworzy systemy oświetleniowe dostosowane do konkretnego projektu przestrzeni. System BUBBLES pozwala, dzięki swojej modułowości, na tworzenia świetlnych struktur w dowolnych konfiguracjach i wielkościach. W ostatnim czasie Ania Siedlecka i Radek Achramowicz na zlecenie studia architektonicznego Tremend stworzyli kule Megastar w powiększonej wersji o średnicy 160 cm. Oświetlenie stało się częścią wystroju zrewitalizowanego hotelu Novotel Centrum w Poznaniu. Świecąca ścianka o niestandardowych wymiarach zdobi też jedno z biurowych pomieszczeń Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Na specjalne zamówienie, do prywatnej rezydencji, powstała też 3-metrowa, podłużna lampa o nietypowym kształcie „znaku nieskończoności”.

Puff-Buff Ikoną polskiego designu

Projekty Puff-Buff są znane i cenione na całym świecie, a także zostały uznane za ikony polskiego designu. Świecąca ścianka BUBBLES znajduje się wśród eksponatów w Galerii Wzornictwa Polskiego – to nowa, stała ekspozycja w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lampę ORCA natomiast została zaprezentowana w Muzeum Narodowym w Krakowie na wystawie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”, która pokazuje, jak radzili sobie twórcy wzornictwa na przestrzeni ostatnich dekad.

Więcej informacji na temat marki PUFF-BUFF: www.puff-buff.com

Więcej od: Puff Buff

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia
Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia
Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia
Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Oświetlenie
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY