Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hotel Traugutta 3 - perła architektury zakorzeniona w historii

Wszędzie tam, gdzie właściciel lokalu chce osiągnąć niepowtarzalne efekty wnętrz czy iluminacji dzięki oświetleniu, jesteśmy w stanie doradzić, aby to spełnić. Jednym z takich miejsc, które „wymodelowaliśmy światłem” jest nowy punkt na mapie Białegostoku – Hotel Traugutta 3****.

Położony prawie w centrum Białegostoku, w zacisznej dzielnicy Wygoda. Mieliśmy przyjemność projektować i instalować tam oświetlenie pięknej sali bankietowej na parterze i w korytarzach, a także dobrać oświetlenie zewnętrzne budynku. Stworzyliśmy nowatorskie systemy oświetlenia o najwyższych wizualnych parametrach.
Urzekający, dyskretnie oświetlony dziedziniec wewnętrzny i elewacje nowoczesnej bryły, przytulającej zabytkową willę z cegieł, będącej świadkiem dążeń niepodległościowych Polaków w czasach carskich – to wyjątkowe połączenie nowoczesności i historii sprzed 100 lat i nadanie jednocześnie kolejnego życia historycznej willi. To wyjątkowe miejsce piękna i elegancji. Czterogwiazdkowy hotel robi duże, pierwsze wrażenie i zaraz po przekroczeniu progu wita ciepło stylowymi wnętrzami, zbudowanymi przez Zespół architektek – Panią Joannę Rogal i Panią Ewę Modzelewską-Krygicz z pracowni Archimeda i właścicielkę Panią Annę Narel we współpracy z wieloma zespołami wykonawczymi różnych specjalności – również naszego „Inspiracji Światłem”.

Zaraz na wejściu witają gości piękne i ręcznie wykonane przez artystę – Pana Krzysztofa Giemułę lampy. Lampy te zamontowane w strefie wejścia i na sali bankietowej są jakby koronami harmonijnie współtworzącymi niepowtarzalny styl i prestiże tych miejsc. Intrygujące, zaskakujące na każdym kroku dekoracyjne dodatki radują oczy. Umiejętnie zaaranżowane akcenty świetlne w strefie recepcji prowadzą gościa do windy, schodów, do pokoi lub do sali restauracyjnej czy baru. Podczas imprezy weselnej szeroko otwarte wrota zapraszają gości do wnętrza inspirującej, uroczystej sali, wyposażonej w systemy klimatyzacji, nagłośnienia i oświetlenia.

W obiekcie zadbaliśmy o dwa systemy sterowania: na okoliczność zabawy weselnej - kilkanaście scenografii świetlnych RGB zarządzanych przez panel DMX oraz na spotkania szkoleniowe – zarządzanych różnymi poziomami natężenia oświetlenia białego poprzez system DALI. Ciepłe światło liniowe LED o najwyższych parametrach jakościowych w gzymsach podkreśla elementy dekoracyjne na stropie i całej sali bankietowej. Oświetlenie ogólne zapewniają „aureole” świetlne.
Zadbaliśmy również o łagodne światło w korytarzach i jego regulację przy ruchu gości wchodzących w strefę komunikacji. Przytulne światło i tu harmonizuje na każdym kroku i tworzy przestrzeń dobrego samopoczucia. Pełne zaangażowanie Pań architektek, inwestora Pana Zbigniewa Wasiluka oraz udział naszego Zespołu „Inspiracji Światłem” stworzył nowatorski system oświetlenia o najwyższych parametrach aranżacyjnych i wizualnych a ekipa Pana Andrzeja i Wojciecha Poczobut, reprezentujących firmę Barrisol, zainstalowała napiętą tkaninę w pięknych lampach w sali bankietowej.

Tekst i zdjęcia zespół Inspiracje Światłem

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia
Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia
Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia
Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Dębowa lampa Concordia

Oświetlenie
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY