Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poczuj sztukę bliżej – GALERIA HIQALA

sztuka sztuka GALERIA HIQALA

Podróże same w sobie to już za mało. Chcemy odkrywać świat przez kolejne aspekty - modę, kuchnię, kulturę. Odkrywając odległe kraje, pragniemy zabrać z podróży coś dla siebie, dla naszych bliskich. Taka jest też koncepcja galerii sztuki HIQALA Guerilla ART Gallery. Na stałe galeria ma istnieć tylko w internecie, a czasowe wystawy będą pojawiać się w różnych unikalnych miejscach, w nieregularnych odstępach czasu.

Tylko podczas wystawy będzie można osobiście poznać artystów i fizycznie zobaczyć ich dzieła. Potem trafią one do wirtualnej galerii, w której przez cały rok będzie można je obejrzeć i zakupić.

Pierwszym przystankiem na naszej drodze są Indie. Chcemy przedstawić naszych przyjaciół z daleka i ich sposób postrzegania świata, który znajduje odbicie w tworzonej przez nich sztuce. Specjalnie na nasze zaproszenie w dniach 3-8 października do Polski przyjedzie dwóch artystów z Indii: Tirthankar Biswas i Amol Pawar, którzy mają na swoim koncie międzynarodowe wystawy w najlepszych galeriach, m.in. w Bombaju, Londynie i Nowym Jorku. Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju. Na początek zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej galerii www.hiqala.pl, na której znajdują się informacje o wystawie i biorących w niej udział artystach. Wystawie towarzyszyć będą też dni otwarte, odbywające się 6 i 7 października, obejmujące spotkania z twórcami i inne ciekawe wydarzenia z pogranicza podróży i sztuki. Wstęp wolny. Tłem wystawy będą oryginalne wnętrza apartamentu pokazowego Fenix Group w zabytkowej kamienicy z 1910 roku na ul. Poznańskiej 16.

Pomysłodawcami i twórcami tej niecodziennej przestrzeni sztuki są Paulina Grabara
i Tomasz Rewera. Dzieli ich praca (ona jest właścicielką agencji PR, on – finansistą
i bankierem inwestycyjnym), łączy miłość do podróży i… sztuki współczesnej. Ze wspólnej pasji odkrywania nowych miejsc zrodziła się idea stworzenia forum dialogu między artystami z najróżniejszych zakątków świata. Ten cel, obok zaprezentowania egzotycznej sztuki współczesnej polskiej publiczności i inwestorom oraz stworzenia kanału dystrybucji dla artystów z Azji i możliwości ich zakupu w Polsce to główny kierunek działania galerii HIQALA.


Patronat nad tym wyjątkowym projektem objęła Indyjsko Polska Izba Gospodarcza.


Więcej informacji o projekcie na stronie www.hiqala.pl.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY