Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapraszamy na wystawę „Sztukateria jest kobietą”

Sztukateria jest kobietą Sztukateria jest kobietą

Akademia sztukaterii zaprasza na wystawę „Sztukateria jest kobietą”, która będzie prezentowana od 05.08.2013 do 21.08.3013 (z przerwą czterodniową w dniach  08-11.08.2013)  w Zatoce Sztuki (Sopot, Aleja Franciszka Mamuszki 14).


Wystawę tworzą zdjęcia wyłonione spośród wszystkich prac zgłoszonych na konkurs fotograficzny zatytułowany „SZTUKAteria jest kobietą”.  Organizatorem wystawy i konkursu jest akademia sztukaterii – marka dostarczająca wysokiej jakości sztukaterię i dekoracyjne detale architektoniczne, która sprowokowała uczestników do niebanalnego spojrzenia na architektoniczne inspiracje skryte w zakamarkach kobiecej natury.

Fotografowie – zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, pasjonaci zmierzyli się z interpretacją konkursowego hasła – „sztukateria jest kobietą”. Poszukiwanie wspólnych sfer dla sztukaterii i kobiecości doprowadziło do powstania wielu niezwykle kreatywnych i zaskakujących zdjęć. Dla uczestników konkursu postać kobiety stała się inspiracją do pokazania nowego oblicza detalu architektonicznego. To jej świadomość własnego ciała i osobowości, poprzez które wpływa na otaczającą ją rzeczywistość, pozwoliła fotografom oddać relację między detalem architektonicznym a przestrzenią. Prace, które można obejrzeć na wystawie wybrało Jury i Internauci.


Laureaci wybrani przez Jury konkursu:
I miejsce nie zostało przyznane
II miejsce: Marek Leszczyński
III miejsce: Ewelina Ośmiałowska
Wyróżnienie: Anastazja Gacparska

Laureatką głosowania internautów ogromną przewagą głosów została Ewelina Ośmiałowska (486 głosów). Dużym uznaniem cieszyły się także prace Martyny Joachmiak (234 głosy) oraz Joanny Stankiewicz-Witek (312 głosów).

Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie w ramach międzynarodowego festiwalu Łódź Design 2012 w Foto Cafe 102 przy ul. Piotrkowskiej  102 w Łodzi.

 

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY