Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stefan Schleifer wygrywa Ogólnopolskie Regaty Architektów 2017

Stefan Schleifer wygrywa Ogólnopolskie Regaty Architektów 2017 Fot: Wojciech Gutowski

Poprzedni weekend dla architektów z całej Polski stał pod znakiem żeglarsko-architektonicznego święta, albowiem już po raz szósty w tym terminie rozegrano Ogólnopolskie Regaty Architektów 2017!

To cykliczne wydarzenie co roku przyciąga masę pracowni z całego kraju, pozwalając oderwać się architektom od codziennej pracy, nawiązać nowe kontakty i znajomości, a także zapoznać się z nowościami produktowymi sponsorów Regat.

Tak jak w poprzednich latach organizatorzy za bazę regat wybrali zdobywczynię tytułu „Najlepszej Restauracji Warmii i Mazur” Gospodę pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie, której to obsługa serwowała gościom przysmaki tradycyjnej kuchni regionalnej, a na scenie wystąpił Grzegorz GooRoo Tyszkiewicz oraz Waldemar Mieczkowski z zespołem.

Wróćmy jednak do samych regat, ponieważ tutaj się działo bardzo, ale to bardzo dużo...
W sobotę podczas wspaniałej, żeglarskiej pogody – słońce i wiatr do 3-3,5 B - rozegrano aż 6 wyścigów. Do startu stanęło 17 załóg i już od początku wyścigów dały o sobie znać ekipy, które w poprzednich mistrzostwach w 2016 roku były na wysokich pozycjach. Skipperzy jachtów Fun (Stefan Schleifer) oraz Liberty 75 (Wojciech Januszczyk) zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, i w kolejnych wyścigach tylko umacniali swoje pozycje. Zwycięzca regat z 2016 roku – Jacek Roszyk – pojawiał się przy wymienionych wcześniej załogach i znikał, a najwyższą pozycją jaką udało mu się wywalczyć był trzeci wynik w czwartym wyścigu.

Ciekawie wyglądała konkurencja w środku stawki. Widać było, że z każdym kolejnym startem załogi radzą sobie coraz lepiej, podglądając uważnie najlepszych i ich ruchy na wodzie. To dało także pozytywne rezultaty, zmniejszając odległości do jachtów z pierwszej trójki.

Zaciekłych i spornych sytuacji na wodzie było tak wiele, że nie obyło się bez protestów. Kilka załóg zarzucało wykonanie niebezpiecznych manewrów innym startującym, co musiało zostać rozwiązane przez sędziów regatowych i tak tez się stało, a po opadnięciu emocji, sobotni wieczór stanął pod znakiem koncertu legendy polskiego żeglarstwa – Waldemara Mieczkowskiego z zespołem.

Dzień drugi na wodzie okazał się jeszcze cieplejszy i słoneczny, z podobną siłą wiatru jak w sobotę. Załogi wystartowały w dwóch wyścigach, właściwie nie zmieniając najważniejszych miejsc w tabeli, poza dwoma wyjątkami – jachtem Liberty 79, którego skipperem był Maciej Mazurek, a także jachtem Liberty 72 (Marek Pieniądz), które ukończyły ostatni bieg na odpowiednio pierwszym i trzecim miejscu. Tu także można było bardzo dobrze zauważyć, że załogi wyciągają wnioski i z każdym startem pływają coraz lepiej.

Pierwsze trzy miejsca zajęły ekipy:
1. Stefan Schleifer / jacht FUN
2. Wojciech Januszczyk / jacht Liberty 75
3. Marcin Pałuba / jacht Odessa

Wspaniała regatowa pogoda, dwa dni koncertów, piękna rywalizacja, wspaniałe jedzenie i śmietanka architektów z całego kraju... tak można by podsumować Ogólnopolskie Regaty Architektów 2017.  Gratulujemy wszystkim startującym, a chętnych do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy na kolejne Regaty Architektów we wrześniu 2018!

Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP
Sponsor Strategiczny: Norlys, Yawal, Schindler, TATA STEEL
Sponsor: Menard, BKG, NOE, Kingspan, Mapei, ASSA ABLOY Mercor Doors, SailorPełne wyniki na stronie organizatora www.regatyarchitektow.pl

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY