Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto kamienia według WKG

Święto kamienia według WKG Fot: WKG

Wyjątkowe ceny kamienia i mnóstwo atrakcji podczas Dni Otwartych firmy WKG w Wojkowicach.
Na terenie jednego z najnowocześniejszych w Europie zakładów obróbki już po raz kolejny spotkają się ci, którzy interesują się kamieniem. 10 listopada od godz. 10.00 do 16.00 będą mogli kupić go w wyjątkowych, obniżonych cenach, ale także porozmawiać o wykorzystaniu i sposobach obróbki.

– Chcemy pokazać jak wiele branża kamieniarska ma do zaoferowania architektom i projektantom. Goście będą mogli obejrzeć z bliska obróbkę, poznać możliwości i kupić interesujący materiał w bardzo atrakcyjnych cenach - zapowiada Marcin Kamiński, Dyrektor Handlowy WKG.

- Nasi eksperci podczas całego spotkania będą do dyspozycji. Odpowiedzą na wszystkie pytania, także te dotyczące raciszyńskiego trawertynu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odwiedzający zwiedzą zakład, ale w programie są także inne atrakcje, jak przejażdżka luksusowymi samochodami czy bankiet. Nie pozostaje wiec nic innego jak zarezerwować sobie ten dzień i przyjechać do nas, do Wojkowic –zachęca Malwina Wodzyńska z WKG.

Do wizyty w śląskim Zakładzie Obróbki Kamienia zapraszamy wszystkich, którzy interesują się nowościami i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat kamienia - W branży wiele się zmienia, my także ciągle staramy się ulepszać i unowocześniać technologię prac. Możemy pochwalić 50. sposobami obróbki kamienia od tradycyjnego polerowania aż do awangardowych rozwiązań, dzięki którym materiał może być choćby brokatowy -  mówi Tatiana Satława-Zamykal Dyrektor ZOK Wojkowice.
Zakład Obróbki Kamienia w Wojkowicach należący do firmy WKG, został wybudowany w 2015 r. Jest jednym z najwcześniejszych w Europie. Produkcja odbywa się na trzy zmiany. Miesięcznie jest w nim ciętych i obrabianych ok. 1000 m3 bloków kamiennych. Jest wyposażony między innymi w: traki wielonkowe (56 i 64 liny) i jednolinkowe Pedrini, 20-głowicową linię polerską, linię do żywicowania i płomieniowania oraz boczkarkę tworzącą 30 rodzajów wykończeń.

Więcej informacji na stronie www

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY