Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyniki konkursu Flash&DQ Best Interior Contest 2017

wyniki konkursu FDQ BIC 2017 wyniki konkursu FDQ BIC 2017 fot. Flash&DQ

Kolejna – już druga edycja konkursu na najlepsze wnętrze oświetlone lampami Flash&DQ – ogłoszona w czerwcu tego roku, została rozstrzygnięta 30 listopada. Tym razem projektanci i architekci mieli nieco więcej czasu na przedstawienie swoich wizji.

Konkurs zorganizowała zielonogórska firma LUG Light Factory, producent designerskiej marki oświetleniowej Flash&DQ oraz TMSys  Sp. z o.o. – InteriCAD.pl, fundator głównej nagrody w kategorii Concept – tj. programu dla projektantów wnętrz InteriCAD Lite
Ciesząc się, że konkurs zaczyna wpisywać się w harmonogram stałych wydarzeń dla architektów i projektantów wnętrz, z radością przedstawiamy galerię nagrodzonych prac.

Kategoria REALISATION:

1 miejsce - W tej kategorii wyłoniona została najlepsza realizacja obiektu z użyciem opraw oświetleniowych Flash&DQ. 1500 Euro powędruje do architekta Piotra Bileńskiego z Zielonej Góry za realizację Sali obsługi i konferencyjnej firmy Bosch Service.

wyniki-konkursu-FlashDQ-07

W projekcie oprawy oświetleniowe Flash&DQ są spójne z identyfikacją wizualną firmy. Zastosowanie kolorów szarych, antracytowych i kontrapunktu w kolorze czerwonym oddaje kolory firmy Bosch. Oświetlenie ma spełniać funkcję roboczą i ozdobną. Smaczku dodają elementy czerwone w oprawach Manaslu i Archeo. Motywy betonu podkreślają surowość technicznego wnętrza.

wyniki-konkursu-FlashDQ-09

wyniki-konkursu-FlashDQ-08

2 Miejsce
zajęła realizacja projektu stworzonego przez arch. Sylwię Drążkiewicz-Kuczyńską i Studio Dobrej Koncepcji z Gdyni – Wnętrza hallu i komunikacji w budynku biurowym przy ul. Waszyngtona 34/36 w Gdyni

wyniki-konkursu-FlashDQ-01

W tej realizacji główną rolę gra lampa COMA – downlight przeznaczony do bezramkowego montażu w sufitach gipsowo-kartonowych.
 
3 Miejsce w tej kategorii zajęła arch. Katarzyna Watała z Pracowni Amawa z Wrocławia za realizację w Muzeum Teatru przy pl. Wolności 7a we Wrocławiu.

wyniki-konkursu-FlashDQ-06

Według założeń projektantów wnętrz ekspozycja rozpoczynać się miała już od wejścia do budynku. W związku z czym we foyer tuż przy ladzie recepcyjnej znalazły się część sznurowni teatralnej oraz grafika przedstawiająca sznurownię z wrocławskiego teatru współczesnego. Na środku wokół kolumny zaprojektowano słup ogłoszeniowy z reprodukcjami starych afiszy teatralnych. Na siedziskach teatralnych został usytuowany manekin ubrany w kostium. Przy ścianie obok szafek usytuowane jest lustro baletowe z tiulową spódnicą baletową i ukrytym ekranem. Foyer jest jednym z tych pomieszczeń przez które przebiegają, niczym nie osłonięte kanały wentylacji mechanicznej.

Ze względu na zabytkowo – industrialny charakter wnętrz uznano, że najlepszym dopełnieniem ekspozycji będzie zastosowanie opraw oświetleniowych HB443 marki Flash&DQ. Oprawy zostały zawieszone wzdłuż przebiegających przez wnętrze kanałów wentylacyjnych. Ze względu na dominujące kolory: czerń i biel w zaprojektowanym wnętrzu zdecydowano się na kolor obudowy czarny i detal biały.

Kategoria CONCEPT:

W kategorii projektowej pierwsze miejsce zajął arch. Michał Wielecki, „ARCHWIZ” – za projekt salonu w stylu loftowym zlokalizowanym na poddaszu nowoczesnego aparamentowca. Autorowi pracy udało się stworzyć ciepłe, a zarazem nowoczesne i ciekawe wnętrze mieszkalne. Na uwagę zasługuje podejście do detalu i spójne wykorzystanie opcji kolorystycznych lamp Flash&DQ i designerskich dodatków.

wyniki-konkursu-FlashDQ-14

Już od wejścia punktowe oświetlenie sufitowe TETRIS B z błękitnym akcentem  prowadzi nas do garderoby i dalej w stronę strefy kuchennej, gdzie przeważnie następnie kieruje się mieszkaniec. Główny akcent w strefie dziennej to stanowiąca dekoracyjny element wnętrza lampa ECLIPSE , jej obłe kształty i użyte materiały doskonale pasują do minimalistycznego wnętrza . Lampa jest dosyć duża , ale ciekawie uzupełnia przestrzeń szczególnie w wysokich pomieszczeniach.

Cześć kuchenną oddziela wizualnie od salonu wielofunkcyjna wyspa , strefę barową oświetlają betonowe lampy CONCRA nawiązujące materiałowo do posadzki i nadające loftowy charakter wnętrzu. Stół jadalniany oświetla dwukolorowa designerska lampa HB 443 nawiązująca kolorem do oświetlenia punktowego sufitowego, która ma oryginalną formę i świetnie komponuje się w tej przestrzeni. Zaokrąglone lampy i błękitne dodatki ocieplają zimne wnętrze i sprawiają bardziej przyjazne wrażenie, a designerskie formy dopasowane do siebie kształtem i kolorem tworzą harmonijną całość.

wyniki-konkursu-FlashDQ-15

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Paweł Klaman za projekt wnętrza w domu szeregowym. Autor pracy stworzył bardzo przytulne wnętrze mieszkalne i pokazał, że cegła, drewno i białe lampy TLON LIGHT to idealna kompozycja.

wyniki-konkursu-FlashDQ-03

Ideą dla projektu  wnętrza było wprowadzenie możliwie dużej ilości światła i ciepła do pomieszczeń. Z tego względu zdecydowano się na naturalne materiały wykończeniowe oraz ograniczenie ich ilości. Zastosowano ciepłą drewnianą deskę, ceglane licówki oraz biel, która jest wszechobecna we wnętrzu. Do tak zaprojektowanej przestrzeni idealnie wpasowują się oprawy FLASH&DQ TLON LIGHT, zarówno w formie natynkowej jak również na zawiesiach linkowych.

Trzecia nagroda powędrowała do arch. Michał Ślusarczyk z MS Studio Design. Nagrodę przyznano za elegancki projekt wnętrz inwestycji deweloperskiej oraz nowatorski sposób przedstawienia – Virtual Reality.

wyniki-konkursu-FlashDQ-10

Tematem, prezentowanego projektu jest jedno z 90 mieszkań wchodzących w skład nowej inwestycji deweloperskiej planowanej na pierwszy kwartał przyszłego roku pod nazwą "Złota podkowa" w mieście Głogów.

wyniki-konkursu-FlashDQ-12

Z założenia projekt, miał być przygotowany w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie, a sama jego prezentacja wykonana została w sposób jak najbardziej obrazujący przyszłe mieszkania. Wizualizacja w formacie mp4. jest w pełni kompatybilna z Goglami VR (virtual reality) pozwalając użytkownikowi dosłownie przenieść się do wnętrza prezentowanego projektu.

wyniki-konkursu-FlashDQ-11

To właśnie z powodu innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań, jako oświetlenie zostały wykorzystane oprawy Flash&DQ – MOSAIC, TUBULAR i ECLIPSE, które swoją formą i zaawansowaną technologią idealnie wpasowują się w idee projektu.

W związku z bardzo wysokim poziomem nadesłanych prac Jury Konkursowe postanowiło wyróżnić honorową wzmianką następujących projektantów:

Patrycję Zaborską – za projekt Eko Kawiarni z użyciem opraw Flash&DQ - ARCHEO.

wyniki-konkursu-FlashDQ-17

Pawła Klamana – za projekt nowoczesnego wnętrza oświetlonego lampą CONCRA

wyniki-konkursu-FlashDQ-02

Biuro projektowe EM'Grey – za projekt ekskluzywnej rezydencji, w której główną rolę gra oprawa COMA B

wyniki-konkursu-FlashDQ-16

Kamilę Dobrzańską – za projekt łazienki z betonowymi detalami i lampą CONCRA

wyniki-konkursu-FlashDQ-18


Skład Jury konkursowego:
1. Ewa Kaszuba-Nawrocka - Product Marketing Manager FlashDQ / Architekt (LUG) (Przewodnicząca Jury)
2. Andrzej Grajewski - Kierownik Sekcji Flash&DQ (LUG)
3. Agata Szulc-Szynaka - Grafik (LUG)
4. Ireneusz Wolarek (przedstawiciel InteriCAD.pl)
5. Sebastian Deroń (przedstawiciel InteriCAD.pl)

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Zapraszamy do odwiedzin na stronach organizatorów konkursu: www.flashdq.pl oraz www.intericad.pl

Więcej od: Flash&DQ by Lug Light Factory

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY