Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mikołaj Nowakowski wygrywa Regaty Architektów 2018!

Ogólnopolskie Regaty Architektów 2018 Ogólnopolskie Regaty Architektów 2018 Fot: Wojciech Gutowski

Siódma edycja Ogólnopolskich Regat Architektów za nami. Miniony weekend to dla ponad 110 architektów z całego kraju - regaty żeglarskie, piękna pogoda oraz spotkania z firmami działającymi w branży architektoniczno – budowlanej. Na starcie regat stanęło 19 załóg złożonych z architektów z bardzo wielu pracowni z całego kraju.

Sobotnie wyścigi, których odbyło się aż sześć, obfitowały w masę interesujących sytuacji na wodzie, a progres w regatowym pływaniu większości załóg widoczny był z wyścigu na wyścig. Pierwszy start, który zdecydowanie spóźniło 13 jachtów, okazał się jednak epizodem, biorąc pod uwagę ich  kolejne starty, a Mikołaj Nowakowski, który wygrał pierwszy wyścig, mocno zaznaczył swoją pozycję w stawce.

Sobotnie warunki podczas regat to spokojny, aczkolwiek stabilny wiatr 2 B, który podczas krótkiej burzy wzmagał się w porywach do 3-3,5 B. W niedzielę sytuacja na wodzie była podobna, wiatr nieco mocniejszy, a dwa wyścigi drugiego dnia, dały wiele wrażeń startującym. Załogi były zachwycone bardzo długim wyścigiem nr 2, który po korekcie trasy rozegrano tuż koło godziny 12. Znaczne wydłużenie trasy pozwoliło na rozciągnięcie stawki, a także na możliwość korekt i poprawy pozycji załogom, które wcześniej utraciły swoje miejsca.

Najlepszym architektem żeglarzem 2018 okazał się Mikołaj Nowakowski z Giżycka, który zdobył tyle samo punktów co załoga Maciej Ejdys / Grzegorz Borowski z Białegostoku i tylko większa liczba wygranych wyścigów Mikołaja zaważyła na uzyskaniu przez niego miejsca pierwszego. Trzecie miejsce zajęła debiutująca w regatach Katarzyna Michalik z Rybnika.

Ogólnopolskie Regaty Architektów 2018 przechodzą do hostorii. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, sponsorom, patronom honorowym, zespołowi Bohika za uświetnienie sobotniego wieczoru, a także obsłudze Gospody pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie za współpracę podczas tych trzech niezwykłych dni, a tych architektów, których nie było na Regatach Architektów 2018 – zapraszamy ze swoimi pracowniami za rok:)

Pełne wyniki znajdziesz tutaj

Organizator: www.regatyarchitektow.pl / Wojciech Gutowski

Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP
Sponsor Strategiczny: Norlys, Koenigstahl, Ceramika Paradyż
Sponsor: Kingspan, Mapei, Egger, Ponzio, Activtek, Marmur Sławniowice, Efaflex.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY