Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biurowiec Infinity w sercu Wrocławia na starcie!

Infinity to nowoczesny projekt biurowy realizowany wspólnie przez Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. Inwestycja, powstająca w ścisłym centrum Wrocławia przy placu Jana Pawła II (skrzyżowanie ulic Legnickiej i Nabycińskiej), zaoferuje łącznie ponad 22 tys. m kw. powierzchni najmu.

Pierwsze prace ziemne już się rozpoczęły, a zakończenie całego projektu zaplanowano na 3. kwartał 2020 r.
Biurowiec Infinity łączy w sobie bardzo wysoką jakość przestrzeni, wyjątkową architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum Wrocławia, jednego z największych i najbardziej przyjaznych biznesowi miast w Polsce. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz bezpośredni dostęp do węzła komunikacyjnego przy placu Jana Pawła II to aspekty wyróżniające Infinity spośród innych projektów biurowych.

W ramach inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny kompleks biurowy klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 303 miejsca parkingowe.

Z myślą o rowerzystach powstanie 60 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice. Infinity wyróżni doskonale wpisująca się w najnowsze trendy architektoniczne bryła o nieregularnym kształcie, przypominającym znak nieskończoności, imponujące lobby, w którym znajdą się specjalnie zaaranżowane miejsce dla gości odwiedzających budynek oraz przestronny taras na dachu budynku.

– Infinity to projekt, który już niebawem będzie wyróżniającym się punktem na biurowej mapie Wrocławia. Doskonała lokalizacja w samym sercu miasta, nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne oraz wysoka jakość oferowanej przestrzeni – to tylko niektóre z atutów, utwierdzających  nas w przekonaniu, że inwestycja ma ogromny potencjał. Szalenie pozytywnie nastraja także dynamiczny rozwój Wrocławia. Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej JLL, łączne zasoby powierzchni biurowej w stolicy Dolnego Śląska przekroczyły poziom 1 mln m kw. Co więcej, Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce miast, cieszących się największym zainteresowaniem wśród najemców. Jesteśmy pewni, że w oparciu o  naszą wiedzę i doświadczenie, zrealizujemy projekt absolutnie wyjątkowy – taki, który będzie atrakcyjny nie tylko dla firm wynajmujących przestrzeń w Infinity, ale także dla ich pracowników, finalnych użytkowników biurowca – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce. – W ostatnich miesiącach na terenie inwestycji wykonaliśmy przebudowę sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Równolegle prowadzimy także badania archeologiczne, realizowane przez zespół doświadczonych archeologów, doskonale znających specyfikę i historię tej części Wrocławia. Finalizujemy także proces wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji i jeszcze w listopadzie planujemy rozpocząć prace budowlane – dodał Mariusz Frąckiewicz.

Dzięki zastosowaniu najlepszych praktyk m. in. w zakresie zrównoważonego projektowania
i ekologii, biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL.

– Infinity cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Proces komercjalizacji powierzchni naszego obiektu podzieliliśmy na dwa etapy: część handlowo-usługową oraz część biurową. W przypadku pierwszej z nich, jesteśmy już na etapie finalizacji kilku umów najmu, dzięki którym w przestrzeniach Infinity znajdą się sklep, kantyna, kawiarnia, bank, a także centrum fitness o powierzchni 1 200 m kw. oraz klinika medyczna. Tym samym niemal w pełni zagospodarujemy całą powierzchnię handlowo-usługową. W przypadku części biurowej, zainteresowanie najemców jest równie wysokie. Na zdecydowanie ponad 50% powierzchni biurowej mamy już potencjalnych najemców, z którymi obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy. Jesteśmy przekonani, iż proces komercjalizacji jeszcze dodatkowo przyspieszy po rozpoczęciu właściwej budowy inwestycji – powiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director w Avestus Real Estate.

Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 420 m kw., którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 r. Kompleks jest obecnie w pełni wynajęty i mieszczą się w nim siedziby międzynarodowych korporacji m.in. Cisco, Aptiv czy Aon.

Infinity – informacje podstawowe:
Łączna powierzchnia najmu – 22 036 m kw. w standardzie klasy A
Liczba miejsc parkingowych – 303 w garażu podziemnym
Udogodnienia dla rowerzystów: 60 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz  prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1
Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Nabycińska 2
Pracownia architektoniczna: AHR Architects
Inwestor: Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners
Agent ds. wynajmu: JLL
Zakończenie inwestycji: 3. kw. 2020 r.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY