Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LUG Best project Contest - 2018 - konkurs zakończony

LUG Best project Contest LUG Best project Contest fot. Lug Light Factory

Pod koniec listopada została rozstrzygnięta 3 edycja konkursu LUG Best Project Contest – wcześniej prowadzonego pod nazwą Flash&DQ Best Interior Contest.

W tym roku konkurs dotyczył całości asortymentu LUG, a oprócz projektów wnętrzarskich, w konkurencji brały udział projekty i realizacje zewnętrzne i infrastrukturalne, oświetlone oprawami oświetleniowymi z portfolio organizatora konkursu – LUG Light Factory.

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace:

Kategoria: Architecture Realisation

1 Miejsce – i nagrodę w wys. 2500 € otrzymało:
Biuro Projektów Lewicki Łatak za realizację pn. „Hala 100-lecia Cracovia 1906, Centrum Sportu Niepełnosprawnych”. Nagrodę przyznano za wzorcowe, a zarazem twórcze wykorzystanie możliwości oświetlenia LUG, które zostało doskonale wpisane w industrialny charakter hali, a emitowane przez nie światło wydobyło specyficzne faktury zastosowanych materiałów i rozbudowaną geometrię obiektu.


lug-best-project-contest01sala-gier-lewicki-latak

2 Miejsce – i nagrodę w wys. 1200 € otrzymało:
Biuro projektowe VALVO LTD. za realizację iluminacji Zamku POLANOK w Mukaczewie (Zakarpacie, Ukraina). Nagrodę przyznano za „rozrzeźbienie” światłem monumentalnego i rozległego założenia zamkowego za pomocą zróżnicowanego kolorystycznie oświetlenia zalewowego. Iluminacja zamku podkreśla rangę obiektu i sprawia, że jest on ciekawy i plastyczny, a zarazem widoczny z daleka.

lug-best-project-contest02-valvo-ltd-realizacja-iluminacji-zamek-mukaczewo

3 Miejsce – i nagrodę w wys. 800 € otrzymał:
Unihouse oddział Unibep S.A. za realizację kompleksu mieszkalnego Kaldnes w Tonsberg (Norwegia)
Nagrodę przyznano za podkreślenie subtelnym światłem stref wejściowych i części wspólnych budynku o ciekawej, minimalistycznej architekturze.

lug-best-project-contest03-unibep-kompleks-mieszkalny-kaldnes


Wyróżnienie – otrzymali:
PROJEKT PLUS ARCHITEKCI za realizację Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie.
Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za godny naśladowania przykład termomodernizacji, która nie tylko spełniła swoją podstawową funkcję techniczną, ale przede wszystkim tchnęła nowe życie w dotychczas zaniedbany budynek i jest przykładem metamorfozy, w której oświetlenie w wielu różnych odsłonach ma znaczący wpływ na końcowy efekt.

lug-best-project-contest04-plus-architekci-mdk-w-myszkowie

Kategoria: Interior Realisation

1 Miejsce – i nagrodę w wys. 1600 € otrzymała:
Pracownia Architektoniczna Bilar za realizację showroomu Centrum Komina i Centrum Kamienia w Zielonej Górze. Nagrodę przyznano za idealne dopełnienie szeroką gamą produktów LUG, pięknego nowoczesnego wnętrza, bogatego w faktury kamieni i spieków kwarcowych.

lug-best-project-contest05-pracownia-arch-bilar-centrum-komina-centrum-kamienia-zielona-gora

Kategoria: Architecture Concept

Wyróżnienie – i nagrodę w wys. 1000 €  otrzymał:
Artur Gała za projekt koncepcyjny budynku mieszkalnego. Nagrodę przyznano za niekonwencjonalną lokalizację budynku, która w ciekawy sposób eksponuje zastosowane oświetlenie.

lug-best-project-contest06-artur-gala-koncepcja-budynku-mieszkalnego

Kategoria: Interior Concept

1 Miejsce – i nagrodę w wys. 1000 € oraz Program CAD Decor z Modułem Profesjonalnego Renderingu o wartości 1900 € netto otrzymała:
Agnieszka Rogowska – za projekt DOM Z ANTRESOLĄ - Nagrodę przyznano za zrozumienie koncepcji potencjału rodziny produktów NOISE i kreatywne zastosowanie w proponowanej przestrzeni, a także wykorzystanie walorów światła sztucznego do podkreślenia minimalistycznego wnętrza i niekonwencjonalne zastosowanie oświetlenia do przełamania oczywistego podziału pomieszczeń. Mimo zastosowania surowych materiałów i bardzo oszczędnej dekoracji, zaprojektowane wnętrze jest ciepłe i przytulne.

lug-best-project-contest07-agnieszka-rogowska-dom-z-antresola

2 Miejsce – i nagrodę w wys. 600 € oraz klucz czasowy (program do wyboru z oferty CAD Projekt K&A) o wartości 55 € netto  otrzymała:
Marta Ciesielska – za projekt LUG – FLAT. Nagrodę przyznano za piękne i oszczędne operowanie kolorami, fakturami i oświetleniem, w którym dominuje trio: biel, czerń i jasne drewno, a także za ciekawe rozwiązanie strefowania za pomocą zróżnicowania poziomów i rozrzeźbionej, a jednocześnie przepuszczającej światło struktury z paneli.

lug-best-project-contest08-marta-ciesielska-lug-flat

3 Miejsce – i nagrodę w wys. 400 € oraz klucz czasowy (program do wyboru z oferty CAD Projekt K&A) o wartości 55 € netto otrzymała:
FLAVIA KLOSS ARCHITECTURE AND INTERIORS – za projekt Centrum Biznesu i Kreatywności dla Młodych Przedsiębiorców - za wyjątkowo ciekawe rozpracowanie kreatywnej przestrzeni do pracy, która wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego świata startupów. Miękkie linie zaprojektowanego wnętrza idealnie komponują się z kształtami zastosowanych opraw oświetleniowych, a fizyczny brak granic między strefami został zastąpiony różnorodnym oświetleniem.

lug-best-project-contest09-flavia-kloss-centrum-biznesu-i-kreatywnosci

W związku z bardzo wysokim poziomem nadesłanych prac w tej kategorii Jury Konkursowe postanowiło wyróżnić następujących projektantów:

- biuro ARTchitektura Michalewicz – za projekt Bistro oraz projekt Dom na Wybrzeżu,

lug-best-project-contest10-artchitektura-michalewicz-dom-na-wybrzezu

- Pawła Klamanna – za projekt wnętrza nowopowstałego domu w zabudowie bliźniaczej,

lug-best-project-contest11-artchitektura-michalewicz-bistro

- duet projektantek: Katarzyna Jacek, Monika Kubica – za projekt aranżacji apartamentu w stylu loftowym.

lug-best-project-contest12-katarzyna-jacek-monika-kubica-apartament

Więcej od: Lug Light Factory

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY