Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KINGSPAN walczy o czystość oceanów

KINGSPAN walczy o czystość oceanów Fot: Kingspan

KINGSPAN jest liderem na skalę światową w zakresie rozwiązań izolacyjnych dla budynków o niskiej emisji dwutlenku węgla. Już sam ten fakt przyczynia się do tego, że marka uznana może być za sprzymierzeńca ochrony środowiska. Te działania mają być jednak zintensyfikowane. Wszystko w celu ochrony oceanów i zamieszkujących je stworzeń.

Ponowne wykorzystanie butelek plastikowych
KINGSPAN zobowiązał się do ponownego wykorzystania aż 500 milionów plastikowych butelek PET do roku 2023, w tym tych zaśmiecających wody mórz i oceanów. Jednak nie jest to wcale cel ostateczny. Jest nim bowiem użycie aż miliarda butelek do roku 2025.
Program ten jest częścią szerszego projektu Net Zero Energy. Zgodnie z nim w 2020 roku produkcja energooszczędnych elementów odbywać się ma w sposób jak najbardziej zrównoważony, przyjazny dla środowiska.

Troska o oceany
Plastik pozyskany z butelek poddanych recyklingowi posłuży do produkcji izolacji. Zakres wykorzystania groźnych śmieci będzie jednak jeszcze szerszy, ponieważ dołączy do niego także plastik oceaniczny. Odpady z wody zostaną wprowadzone do łańcucha produkcyjnego w zakładzie nieopodal Barcelony.

W tej fabryce już w tej chwili przetwarzanych jest rocznie 250 milionów butelek. To świetny rezultat, jednak żeby możliwe było jego zwielokrotnienie, marka KINGSPAN nawiązała współpracę z Fundacją EcoAlf. Zrzesza ona w swoich szeregach rybaków, którzy w trakcie swojej codziennej pracy aktywnie odławiają także śmieci.

Konieczność zmian
Zmiany dotyczące ponownego wykorzystywania plastiku są konieczne. Obecnie jedynie 9% produkowanego plastiku jest ponownie wykorzystywane. Tymczasem dane związane z ryzykiem jego degradacji są wstrząsające. Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska w swoim raporcie podaje, że każdego roku 8 milionów ton plastiku trafia do oceanów, zagrażając jego mieszkańcom. Oznacza to realną możliwość katastrofy ekologicznej, której tylko zintensyfikowane i celowe działania są w stanie zapobiec.

Eksperci twierdzą, że żaden ocean na świecie nie jest wolny od plastikowego zanieczyszczenia, a niektórzy wprost uznają, że jest to najbardziej poważny problem, przed którym stoją dziś nasze oceany i nasza planeta. Plastikowe odpady zostały znalezione nawet w pokrywie lodowej na Antarktydzie, na głębokości 9 metrów, w miejscu niezamieszkanym przez ludzi i wcześniej nieuważanym za skażone śmieciami z tworzyw sztucznych.

Tym samym marka KINGSPAN trafiła do zaszczytnego grona światowych liderów, których działania nakierowane są na poszanowanie środowiska naturalnego. Współpraca z Fundacją Eco Alf to działanie wspólnie z partnerem, który podziela niezwykle ważne wartości.

 

Więcej od: Kingspan

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY