Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wojtek Januszczyk zwycięzcą w Regatach Architektów 2019!

Wojtek Januszczyk zwycięzcą w Regatach Architektów 2019! Fot: Wojciech Gutowski

Ogólnopolskie Regaty Architektów jak co roku przyciągnęły na Mazury architektów z całego kraju. W tegorocznej edycji do startu zgłosiło się 18 załóg, z których podczas trzydniowej imprezy mieliśmy wyłonić najlepszą. Po piątkowym odbiorze jachtów, okazało się jednak, że jedna z załóg niestety ze względów zdrowotnych musiała z regat się wycofać, stąd finalnie liczba ścigających się jachtów zatrzymała się na 17 jednostkach...

Gospoda pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie już w piątek przywitała nas pyszną kolacją, a wieczorny koncert uświetnił ten spokojny wieczór – było pięknie!

Sobota jak co roku okazała się dniem,w którym przeprowadziliśmy najwięcej wyścigów - tym razem udało nam się odbyć cztery biegi. Przy niewielkim wietrze (1-2B) siedemnaście załóg zmagało się bardziej z taktyką na wodzie niż z szybkim pływaniem, ponieważ dopiero pod koniec dnia Neptun okazał się być nieco łaskawszy i bardziej powiało. Już od pierwszego wyścigu natomiast widoczne były powtarzające się jachty, zajmujące wysokie pozycje. Załogi wyróżniające się to zespoły Grzegorza Borowskiego (Białystok), Wojciecha Januszczyka (Lublin), ale także załoga Andrzeja Zygzuły (Gdańsk), który w każdym kolejnym biegu znacznie poprawiał swój wynik (zajmował miejsca kolejno 11,7,4,1).

Niedziela z o wiele lepszą prognozą pod względem wiatru okazała się być dniem niemal bezwietrznym. Z dwóch wyścigów planowanych w tym dniu, przeprowadziliśmy tylko jeden, który wygrał Wojciech Januszczyk, jednoznacznie wyjaśniając sytuację punktową wśród załóg.

Pierwsze trzy miejsca w Ogólnopolskich Regatach Architektów 2019 zajęli:
1. Wojciech Januszczyk / Lublin
2. Maciej Dąbrowski / Wrocław
3. Grzegorz Borowski / Białystok

Po pełne wyniki regat zapraszamy na stronę Regat Architektów

Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP
Sponsor Strategiczny: Efaflex, Dyson Airblade
Sponsor: Kingspan, Activtek, Armstrong, WKG, Pinus, Guardian, Assa Abloy Mercor Doors

Zarówno architektów jak i sponsorów zapraszamy do udziału w kolejnej, przyszłorocznej IX edycji Regat Architektów, która odbędzie się na początku września 2020. Kontakt w sprawie Regat 2020: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 535 407 621

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY