Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regaty Architektów Wnętrz 2019 - ponowna wygrana warszawsko - łódzkiej załogi!

Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz 2019 Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz 2019 Fot: Wojciech Gutowski

Michał Milbrandt (pracownia M2PRO) (z załogą w składzie Krzysztof Wolf (M2PRO),Mariusz Wojtczak (3DPROJEKT), Izabela Markowska (3DPROJEKT), Maciej Walczak (3DPROJEKT), Marcin Ostrowski (OMARTE)) wygrał ponownie (pierwsze złoto zdobył w roku 2017) rozgrywane w poprzedni weekend Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz 2019!

Wydarzenie od początku stało pod znakiem mocno żeglarskiej pogody. Już w piątek – w dniu odbioru jachtów – wiatr panujący na Mazurach dochodził do 4B. Był to jednak przedsmak tego co miało się dziać pierwszego oraz drugiego dnia Ogólnopolskich Regat Architektów Wnętrz 2019. Ale po kolei.

Tak jak co roku, pierwszy (piątkowy) wieczór upłynął nam spokojnie podczas uroczystej kolacji w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie, gdzie zjechali się architekci wnętrz z całego kraju. Tego dnia wieczór nam umilał muzyczny duet (wokal i gitara akustyczna), wykonujący covery znanych przebojów z całego świata – prawdziwa muzyczna uczta.

Sobota, czyli pierwszy dzień zmagań na wodzie zastał uczestników bardzo silnym wiatrem. Prognozowane 4-5B okazywało się niektórych podmuchach być 6 w skali Beauforta. Wiatr charakteryzował się jednak w miarę stabilną siłą, dającą możliwości bezpiecznego opanowania jachtów. W takich warunkach już po pierwszych biegach było wiadomo, które załogi spośród 19 jachtów mają nawiększe doświadczenie i są najlepiej zgrane. Od początku jachtami wyróżniającymi się były ekipy Michała Milbrandta, Marka Światopełka Mirskiego, Arka Konsencjusza, Radosława Standary, Filipa Knapczyka. Widać tu było zarówno duże doświadczenie skiperów jak i opanowanie w ciężkich pogodowo warunkach. Finalnie w sobotę udało się rozegrać pięć biegów po klasycznej trasie typu „śledź”.

Po zakończeniu zmagań na wodzie i spłynięciu jachtów do portu przy gospodzie, na wszystkich uczestników czekał posiłek, a wieczorem rockowy koncert zespołu Flesh Creep, który zakończył się tuż przed północą.

Prognozy na niedzielę mówiły o wzmagającym się wietrze na całych Mazurach do 7B i właściwie wszystkie zaogi oczekiwały czy przewidywania meteorologów się potwierdzą czy nie. Od rana wiatr wzmagał się na sile i około godziny 11 sędziowie regat wraz z obstawą MOPR oraz organizatorem zdecydowali się na odwołanie niedzielnych wyścigów ze względu na bardzo silny wiatr i przewidywania na porywy dochodzące do 9B. Trzeba też przyznać, że przy tak złych warunkach pogodowych, niewiele załóg deklarowało chęć wypłynięcia na regaty – potwierdziło to tylko słuszną decyzję sędziów.

Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz 2019 mamy już za sobą. Udało nam się rozegrać 5 wspaniałych biegów przy silnym wietrze, w których startowało 19 załóg (ponad 100 architektów) z całego kraju. Emocje jakie przy tym towarzyszyły startującym, były naprawdę ogromne. Mamy nadzieję, że wystarczy ich wszystkim do przyszłego sezonu, no i do kolejnych już tym razem IX Regat Architektów Wnętrz w roku 2020:)

Klasyfikacja Ogólnopolskich Regat Architektów Wnętrz 2019:
1. Michał Milbrandt
2. Filip Knapczyk
3. Marek Światopełk Mirski

Pełną klasyfikację znajdziesz tutaj

Organizator:
Wojciech Gutowski
Patron Honorowy:
Izba Architektów RP, SARP,
Sponsor Strategiczny: Janpol, Bruk-Bet Solar, Marchewka
Sponsor: Egger, Krzesła Radomsko, ArcelorMittal, 3DLive, Sailor

 

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY