Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpieczny powrót do biura podczas pandemii koronawirusa. 6 Feet Office według Cushman & Wakefield oraz Space Wizard.

Bezpieczny powrót do biura podczas pandemii koronawirusa. 6 Feet Office według Cushman & Wakefield oraz Space Wizard. Fot: Space Wizard

Obecna sytuacja na świecie, z którą mierzymy się w obliczu pandemii COVID-19, wymaga rozwiązań pozwalających zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo - również w miejscach pracy. Nowa rzeczywistość stawia wyzwania dla pracowników i pracodawców, szczególnie w perspektywie ogłoszonego przez polski rząd odmrażania gospodarki i stopniowego przywracania pracy w biurach.

Przestrzeń w firmach będzie musiała ulec reorganizacji, by umożliwić jej użytkownikom zachowanie bezpiecznego dystansu.

By powrót pracowników do biur był bezpieczny podczas pandemii koronawirusa, miejsce pracy powinno zostać dostosowane do panującej sytuacji, umożliwiając użytkownikom przestrzeni zachowanie zalecanego dystansu społecznego. 6 Feet Office to autorski projekt Cushman & Wakefield, realizowany we współpracy ze Space Wizard, który ułatwi pracodawcom odpowiednie przygotowanie środowiska pracy pod kątem zabezpieczeń przed COVID-19.

“Decyzja o rozpoczęciu projektu 6 Feet Office była podyktowana chęcią zapewnienia większego bezpieczeństwa i przyspieszenia powrotu pracowników do pracy. Naszym zdaniem bezpieczne i zdrowe miejsce pracy będzie kluczowym trendem w biznesie.” Cushman & Wakefield.

Autorski projekt Cushman & Wakefield, realizowany przez Space Wizard w ramach współpracy partnerskiej, umożliwia pracodawcom dostosowanie biura oraz poszczególnych stanowisk pracy do wytycznych po COVID-19. Opracowana przez architektów szczegółowa analiza przestrzeni, pozwoli udoskonalić ją pod kątem zabezpieczeń przed wirusem, wprowadzając do biura przejrzyste oznaczenia, które stawiają ochronę i zdrowie współpracowników na pierwszy miejscu. Rozwiązania Cushman & Wakefield, produkowane i montowane przez Space Wizard, odpowiednio przygotują stanowiska pracy na powrót pracowników i umożliwią czytelne oznakowanie biura, dzięki opracowanym systemom informacyjnym.

Przygotowane wytyczne uwzględniają poruszanie się według wyznaczonych tras jednokierunkowych z zachowaniem szczególnej ostrożności w newralgicznych miejscach - przestrzeniach wspólnych (sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne, stanowiska do dezynfekcji rąk) oraz ewentualnych miejscach styku. Każde stanowisko pracy zostanie odpowiednio zabezpieczone, dzięki utworzonym wokół biurek strefom, umożliwiającym odpowiedzialną komunikację między współpracownikami. Czytelne zasady przemieszczania się po biurze pozwolą pracownikom poczuć się swobodnie, przy równoczesnym zachowaniu zalecanego dystansu 2 metrów.

“W naszych dotychczasowych projektach stawialiśmy funkcjonalność i estetykę przestrzeni biurowych na pierwszym miejscu, jednak w obliczu pandemii COVID-19, budowanie bezpiecznego środowiska pracy stało się bezdyskusyjnym priorytetem. Jako Space Wizard chcemy umożliwić pracodawcom tworzenie biur na miarę nowej rzeczywistości, w której przyszło nam funkcjonować.” Piotr Semla, CEO Space Wizard

Obecna sytuacja wymaga nowego spojrzenia na miejsce pracy, a taka myśl, również w obliczu pandemii koronawirusa, przewodzi wszelkim działaniom Space Wizard. Innowacyjne rozwiązania, które pozwolą stworzyć bezpieczne środowisko pracy, w najbliższym czasie będą nieodłącznym elementem przestrzeni biurowych. Koncepcja 6 Feet Office, stworzona przez Cushman & Wakefield zagwarantuje pracownikom odpowiednią ochronę przed wirusem, a produkowane przez Space Wizard rozwiązania zostaną dopasowane do zastanej przestrzeni oraz brandu - by budować bezpieczne i estetyczne biuro, dostosowane do nowej rzeczywistości.

Dowiedz się więcej o projekcie 6 Feet Office

Cushman & Wakefield - międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, która koncentruje się na prowadzeniu Klientów za pomocą strategicznych wskazówek i innowacyjnych rozwiązań

Space Wizard - wrocławska firma, specjalizująca się w tworzeniu spersonalizowanej i funkcjonalnej przestrzeni biurowej, opartej na odpowiednio zaprojektowanym space brandingu oraz systemach informacji przestrzennej

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY