Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świetne warunki i ponowna wygrana Wojciecha Januszczyka w Regatach Architektów

Regaty Architektów 2020 Regaty Architektów 2020 Fot: Wojciech Gutowski

Drugi weekend września (11-13 wrzesień), jak co roku w branży architektonicznej upłynął pod znakiem Ogólnopolskich Regat Architektów. To wydarzenie już o 9-cio letniej tradycji skupiło w niewielkim Rydzewie pod Giżyckiem, ponad stu architektów z całego kraju, konkurujących ze sobą na dziewiętnastu jachtach w żeglarskich regatach.

Architekci miłośnicy jachtingu przybyli z całego kraju, aby podczas trzydniowego eventu ścigać się na jachtach, spotkać się z kolegami z branży, zaznajomić się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w architekturze, prezentowanymi przez sponsorów wydarzenia.

Bazą regat już tradycyjnie była Gospoda pod Czarnym Łabędziem, która zapewniła uczestnikom wydarzenia pełną obsługę przez 3 dni regat włącznie z pełnym wyżywieniem, atrakcjami itp.

Warunki pogodowe podczas Regat Architektów 2020 można śmiało powiedzieć że były idealne. Jachty podczas dwóch dni wyścigów ścigały się przy bardzo stałym wietrze 3-3,5B co dało fantastyczne możliwości do pływania po trasie ustawionej na Jeziorze Niegocin.
Już pierwszego dnia, którego przeprowadzono 5 wyścigów, wyłonili się liderzy. Załogi Arkadiusza Konsencjusza, Wojciecha Januszczyka, Krzysztofa Białasia czy Maćka Dąbrowskiego wyznaczały górę stawki, pływając z wyścigu na wyścig coraz lepiej – co szczególnie było widoczne w przypadku Macieja Dąbrowskiego.

Świetnie ustawiona trasa w sobotę jak i stały wiatr dał masę emocji wszystkim dziewiętnastu jachtom, więc wszyscy czekali na rozwój wydarzeń kolejnego dnia. W niedzielę warunki wiatrowe były identyczne, co w połączeniu z temperaturą w okolicach 20C, stworzyło warunki idealne do przeprowadzenia dwóch wyścigów. Niedzielne wyścigi bezapelacyjnie wygrał Maciej Dąbrowski, który znacznie poprawił swoją pozycję z dnia wcześniejszego.

Przy drugim starcie w niedzielnych regatach doszło do kolizji dwóch liderów (Białaś i Konsencjusz) na czym zapewne skorzystał Wojciech Januszczyk, finalnie wygrywając regaty (przez dwa dni płynął w górnej stawce). Strategia równego pływania bez zbędnego ryzyka (miejsca w kolejnych wyścigach to: 1,6,5,2,3,4,2) okazała się receptą na sukces.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, patronom honorowym i sponsorom wydarzenia, a wszystkich architektów zainteresowanych udziałem w kolejnym wydarzeniu – zapraszamy do śledzenia strony Regat Architektów - www.regatyarchitektow.pl

Pełne wyniki Ogólnopolskich Regat Architektów 2020:
http://regatyarchitektow.pl/wyniki/

Galeria zdjęć:
http://regatyarchitektow.pl/galeria/


Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP
Sponsor Strategiczny: ZG Lighting, Efaflex, Schock, Lumotubo,
Sponsor: Kingspan, ArcelorMittal, Velux, Hormann, Keller,Taranko, Parkiet Hajnówka,

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY