Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marek Światopełk-Mirski zwycięzcą Regat Architektów Wnętrz 2020

Regaty Architektów Wnętrz 2020 Regaty Architektów Wnętrz 2020 Fot: Wojciech Gutowski

Regaty Architektów Wnętrz to wydarzenie od lat skupiające wnętrzarzy - miłośników żeglarstwa. Tradycyjnie, tak jak co roku, tak i w trzeci weekend września (18-20 wrzesień) na Jeziorze Niegocin, rozegrano szereg wyścigów mających wyłonić najlepszą żeglarską załogę architektów wnętrz. Łącznie do walki stanęło 90 architektów, tworząc w sumie 15 teamów.

Architekci ścigali się na zapewnionych przez organizatora jachtach typu Antila 27, a bazą regat była Gospoda pod Czarnym Łabędziem, która zapewniła uczestnikom wydarzenia pełną obsługę przez 3 dni, włącznie z pełnym wyżywieniem, atrakcjami itp.

Na wydarzeniu wystąpiły także firmy z branży, prezentujące architektom najnowsze rozwiązania i produkty do wykorzystania w projektach. Dzięki takiej formule spotkania, pracownie z całego kraju miały możliwość spędzić 3 dni w  wyjątkowo zorganizowanych okolicznościach, ścigać się na jachtach i zaznajomić się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w architekturze.

Warunki pogodowe podczas sobotnich wyścigów były bardzo dobre. Temperatura około 18-20 C oraz lekki, stały wiatr 2-3 B, sprawiły, że pierwszego dnia regat rozegrano 5 wyścigów po ustawionej na Jeziorze Niegocin trasie. Pierwsze dwa biegi zdecydowanie wygrała załoga Piotra Stefańskiego na jachcie Black Witch. Przewaga Piotra nad kolejnymi jachtami była spora i wydawało się, że załoga Stefańskiego będzie faworytem do zdobycia bardzo dobrych pozycji w kolejnych wyścigach. Tak się jednak nie stało. Kolejne trzy wyścigi Black Witch kończyła odpowiednio na miejscu 13,13 i 12, co uniemożliwiło jej w efekcie zajęcie miejsca na podium.
Kolejną, wyróżniającą się od początku załogą, był team Marka Światopełka – Mirskiego, który w pierwszym dniu regat uzyskał miejsca w kolejnych biegach: 7,2,3,1,1 i wysunął się na pozycję lidera regat.

Warto nadmienić, że Marek, jako uczestnik Regat Architektów, brał udział w niemal wszystkich edycjach wydarzenia, opuszczając tylko jedną (!) z nich, a tegoroczna edycja, była dla załogi z Piły szczególna, albowiem udział w regatach był także połączony ze świętowaniem XXX lecia istnienia pracowni Kontur Piła, której to Marek jest założycielem.

W sobotę finalnie udało się rozegrać pięć ciekawych wyścigów, wszystkie odbyły się sprawnie i bezkolizyjnie, a koncert szantowy w wykonaniu Grzegorza Gooroo Tyszkiewicza umilił wszystkim wieczór.

Niedziela stanęła pod znakiem flauty. Od  rana chmury zakrywały niebo, a uczestnicy regat oczekiwali na wiatr. Pomimo słabych warunków wiatrowych, organizatorzy zdecydowali się na podjęcie próby przeprowadzenia biegów i rozstawili trasę. Niestety totalna flauta uniemożliwiła przeprowadzenie wyścigów.

Po zliczeniu punktów pierwsze trzy miejsca zajęli:
1. Marek Światopełk-Mirski
2. Krzysztof Kobryń
3. Filip Knapczyk

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, patronom honorowym i sponsorom wydarzenia, a wszystkich architektów zainteresowanych udziałem w kolejnym wydarzeniu – zapraszamy do śledzenia strony Regat Architektów
www.regatyarchitektow.pl

Pełne wyniki Ogólnopolskich Regat Architektów Wnętrz 2020 znajdziecie tutaj:
http://regatyarchitektow.pl/wyniki/

Galeria wydarzenia:
http://regatyarchitektow.pl/galeria/

Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP,
Sponsor Strategiczny: Tece, Profim
Sponsor: 3DLive, Sailor, Grupa DPS, Hantverkarpoolen, Parkiet Hajnówka, Meble Taranko

 

Więcej od: News

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY