Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

MVGM zarządza Airport City w Gdańsku

MVGM wzmacnia pozycję w miastach regionalnych. Potwierdzeniem tego jest najnowsza umowa na zarządzanie pierwszym obiektem biurowym z kompleksu Airport City przy Porcie Lotniczym Gdańsk.
Airport City Gdańsk, to kompleks nowoczesnych budynków biurowych. W pierwszym etapie inwestycji powstał sześciokondygnacyjny budynek Alpha o powierzchni najmu 8,500 mkw.  Na każdym piętrze znajduje się 1470 m2 powierzchni biurowej netto z możliwością swobodnej aranżacji przestrzeni przez najemców.

Dodatkowo na parterze znajduje się 790 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. W planie są także: budynek Bravo, który ma zostać oddany do użytku w 2022 rok oraz kolejne budynki - Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf i Hotel. W ramach inwestycji powstanie też atrakcyjna strefa dla mieszkańców. Inwestorem jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

- Airport City Gdańsk ma w portfolio MVGM szczególnie ważną pozycję. Uczestniczymy w tym projekcie od bardzo wczesnego etapu, dzięki czemu możemy wspierać klienta naszym doświadczeniem już na etapie przygotowania do otwarcia pierwszego z budynków. Pomagamy w realizacji szeregu kluczowych składowych, takich jak: zarekomendowanie i wdrożenie rozwiązań i udogodnień dla najemców, ich gości czy lokalnej społeczności; konsultacje i doradztwo w zakresie zastosowania konkretnych rozwiązań technicznych, systemów i urządzeń mając na uwadze późniejsze użytkowanie nieruchomości; wybór podwykonawców czy przygotowanie procedur bezpieczeństwa i innych kluczowych polityk niezbędnych do właściwego użytkowania budynku. - mówi Katarzyna Jaśkiewicz, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, MVGM.

MVGM jest wiodącym dostawcą usług zarządzania nieruchomościami w Warszawie i jednocześnie kontynuuje ekspansję na rynkach regionalnych. Oprócz pozyskania nowego projektu w Gdańsku firma w tym roku objęła mandat zarządczy dwóch poznańskich biurowców zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta.

Jak wskazuje najnowszy, kwietniowy raport Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK) Trójmiasto jest najbardziej dynamicznym rynkiem regionalnym, po Wrocławiu i Krakowie - będzie pierwszym regionem, którego zasoby biurowe mogą przekroczyć 1 milion mkw. powierzchni.

- Od momentu wejścia MVGM do Polski zależy nam na dynamicznym rozwoju portfela zarządzanych przez nas nieruchomości. Jednym z naszych celów jest dalsze rozszerzanie działalności na rynkach regionalnych. Kontrakt z gdańskim lotniskiem to ważny krok w tym kierunku. Mocno rozrastający się trójmiejski rynek jest dla nas szczególnie ważny. Doceniamy możliwość uczestniczenia w jego rozwoju zarządzając pierwszym z obiektów Airport City. Widzimy tu ogromny potencjał. Bliskość lotniska, które obsługuje jeden z najsilniejszych rynków metropolitalnych w Polsce i w Europie, dostęp do Pomorskiej Kolei Metropolitarnej zwiększają sukces tej inwestycji. Chcemy wykorzystać europejskie doświadczenie MVGM w zarządzaniu, żeby jeszcze bardziej wzmocnić impuls rozwoju dla tego regionu i umocnić tu naszą pozycję. - mówi Łukasz Mazurczak, Dyrektor Zarządzający, MVGM.

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY