Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Andrzej Wyszyński (MWH Architekci) zwycięzcą X Regat Architektów 2021!

Andrzej Wyszyński (MWH Architekci) zwycięzcą X Regat Architektów 2021! Fot: www.regatyarchitektow.pl

Tegoroczne Regaty Architektów już ze względu na sam jubileusz wydarzenia, zapowiadały się niezwykle ciekawie. Jak co roku, na Mazury zjechały załogi architektów z całego kraju, a program tego 3-dniowego wydarzenia przewidywał wiele atrakcji. Tak też wydarzenie przebiegło.

Piątkowe odbiory jachtów przeprowadzono sprawnie i już wieczorem po oficjalnym powitaniu załóg oraz sponsorów, uczestnicy mogli zanurzyć się w muzyce legendarnego Romana Roczenia. Koncert szantymena trwał do północy i przysporzył wielu miłych chwil uczestnikom. Warto wspomnieć, że Roman ze swoją muzyką występował 10 lat wcześniej na I Regatach Architektów, zaskarbiając sobie serca uczestników tamtego wydarzenia, a uczestnikami tegorocznych regat były także pracownie biorące udział w wydarzeniu 10 lat wcześniej... Dekada minęła, wspomnienia powróciły – jednym słowem – było pięknie!

Sobotnie wyścigi rozpoczęliśmy w południe. Tegoroczna wymagająca pogoda postawiła wysoko poprzeczkę wszystkim startującym w regatach. Jak nigdy w 10 letniej edycji regat – na Mazurach – wiało, padało i było zimno. Pomimo tej niesprzyjającej aury, w sobotę udało się rozegrać 4 pełne wyścigi przy wietrze 5B. Załogi z biegu na bieg pływały coraz sprawniej, a silny wiatr dawał duże możliwości startującym.

Pierwsze miejsce na przemian zajmowały załogi Andrzeja Wyszyńskiego oraz Macieja Dąbrowskiego – wyniki tych dwóch załóg po pierwszym dniu wyglądały identycznie: Andrzej miejsca 1,2,1,2; Maciej miejsca 2,1,2,1. Walka była bardzo wyrównana i tylko niewielkie błędy każdej z załóg powodowały zamianę z bezpośrednim konkurentem na miejsca... Warto także wspomnieć o załogach Filipa Knapczyka oraz Adama Łukszy, które zajmowały kolejne miejsca w tabeli zaraz po faworytach, pływając równo i z małą ilością błędów.

Po powrocie z pierwszego dnia regat, na uczestników czekał pyszny gorący obiad, a wieczorem na scenie Gospody pod Czarnym Łabędziem z fenomenalnym koncertem wystąpił Piotr Karpienia.
Było naprawdę gorąco.

Niedzielne dwa biegi rozegrano już w nieco lepszej pogodzie - bez deszczu, natomiast przy wietrze identycznym jak w sobotę. Po odjęciu jednego najsłabszego biegu z wszystkich sześciu wyścigów, zwycięzcą okazał się Andrzej Wyszyński, miejsce drugie Maciej Dąbrowski, natomiast na miejscu trzecim znalazł się Filip Knapczyk.

Dziesiąte jubileuszowe Regaty Architektów za nami. Gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy pracownie architektoniczne na kolejne – XI Regaty Architektów, które rozegrane zostaną we wrześniu 2022!

Pełne wyniki X Regat Architektów znajdziesz tutaj

Organizator:Regaty Architektów / Wojciech Gutowski
Patron Honorowy:
Izba Architektów RP, SARP
Sponsor Strategiczny: Schock, Gravis Industry, Aluco, Zumtobel
Sponsor: Kingspan, ArcelorMittal, Velux, HormannPinus, Klink, Sodra

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY