Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marek Światopełk Mirski wygrywa X Regaty Architektów Wnętrz 2021!

Marek Światopełk Mirski wygrywa X Regaty Architektów Wnętrz 2021! Fot: www.regatyarchitektow.pl

Regaty Architektów Wnętrz tak jak co roku, przyciągnęły na Mazury pracownie z całego kraju. Tegoroczne wydarzenie – jubileuszowe X Regaty od początku zapowiadały się ciekawie – organizatorzy wraz ze sponsorami przygotowali wiele atrakcji startującym - wszystko po to, aby stworzona w Rydzewie niezwykła atmosfera została uczestnikom w pamięci jak najdłużej.

Tradycyjnie na bazę regat wybrano serwującą specjały kuchni Warmii i Mazur Gospodę pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie. Warto wspomnieć że Gospoda jest zdobywcą tytułu „NAJLEPSZEJ RESTAURACJI WARMII I MAZUR" oraz członkiem sieci „DZIEDZICTWO KULINARNE WARMIA MAZURY POWIŚLE”. Od początku wydarzenia więc nie było wątpliwości, że przez całe trzy dni będzie tradycyjnie oraz pysznie:)

Bardzo ciepło przyjętą atrakcją piątkowego wieczoru był koncert człowieka legendy polskich szant – Romana Roczenia, w którego muzyce mogli zanurzyć się uczestnicy... Granie trwało do północy i przysporzyło wielu miłych chwil architektom. Warto wspomnieć, że Roman był gościem specjalnym pierwszych Ogólnopolskich Regat Architektów 10 lat temu i tak jak w tym roku, występował wtedy z koncertem. Dekada minęła, wspomnienia powróciły, a uczestnicy tegorocznych regat, którzy brali udział w wydarzeniu przed dziesięcioma laty, mogli magicznie przenieść się do tamtych lat i powspominać „jak to wtedy było”....

Sobotnie wyścigi rozpoczęto w południe na Jeziorze Niegocin. Silny wiatr 4-5 B postawił dosyć wysoko poprzeczkę uczestnikom – osiemnaście załóg musiało sporo się natrudzić, aby dobrze pływać we wszystkich pięciu biegach, które tego dnia udało się rozegrać.

Od początku kilka ekip zaprezentowało swoje aspiracje do miejsca na podium – były to zespoły Roberta Głowackiego, Arkadiusza Konsencjusza, Marka Światopełka Mirskiego, Łukasza Mroczka. W początkowych biegach walka była dosyć wyrównana, natomiast trzy ostatnie wyścigi bezapelacyjnie wygrał zwycięzca zeszłorocznych Regat Architektów Wnętrz – Marek Światopełk Mirski, ustalając swoją pozycję w stawce.

Po powrocie z pierwszego dnia regat, na uczestników czekał pyszny gorący obiad, a wieczorem na scenie Gospody z fenomenalnym koncertem wystąpił zespół Flash Creep, dając niesamowitą energię uczestnikom wydarzenia.

Niedziela przywitała wszystkich słoneczkiem i... flautą. Temperatura tego dnia wzrosła niemalże do 20 stopni, z czego z jednej strony oczywiście można było się cieszyć, z drugiej strony bezwietrzna pogoda uniemożliwiła rozegranie wyścigów drugiego dnia...

Po odjęciu najsłabszego biegu z wszystkich pięciu sobotnich startów, zwycięzcą okazał się Marek Światopełk Mirski, Jakub Baranowski zajął drugie miejsce, Łukasz Mroczek znalazł się na miejscu trzecim.

Jubileuszowe X Regaty Architektów Wnętrz za nami. Gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy pracownie wnętrzarskie na kolejne – XI Regaty Architektów Wnętrz, które rozegrane zostaną we wrześniu 2022!

Pełne wyniki: tutaj

Organizator: Regaty Architektów / Wojciech Gutowski
Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP,
Sponsor Strategiczny:  Parkiet Hajnówka, New Trendy, Sonte, Pergo
Sponsor: Tece, Hormann, Oristo, Abet Laminati, Egger, Aqina, Dyson, Blueair

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY