Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Paweł Nawrocki (SAFS Architekci) zwycięzcą XI Regat Architektów 2022!

Paweł Nawrocki (SAFS Architekci) zwycięzcą XI Regat Architektów 2022! Fot. Wojciech Gutowski / www.regatyarchitektow.pl

Tak jak co roku w połowie września, tak i w tym roku na Mazurach rozegrano Ogólnopolskie Regaty Architektów. Jedenasta edycja wydarzenia zgromadziła 109 architektów (!) z całego kraju, którzy wzięli udział w wyścigach żeglarskich tworząc aż 19 załóg. Bazą Regat tak jak co roku stała się Gospoda pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie, a same wyścigi rozegrano na Jeziorze Niegocin.

Załogom zapewniono bardzo ciekawe jachty kabinowe – Antila 27, które świetnie się spisują jako jednostki zarówno w turystyce jak w amatorskich regatach. Zespoły zgłaszające się w pełnym składzie oraz te, które organizatorzy utworzyli z pojedynczo zapisujących się pracowni, wzięły więc udział w niecodziennym wydarzeniu, tworząc wraz z organizatorem niezwykłą atmosferę, którą wszyscy mamy nadzieję zapamiętają na długo...  

Pierwszy dzień – piątek był dniem treningowym. Załogi trymowały jachty, miały możliwość zapoznania się zarówno ze sprzętem jak i z wyznaczeniem funkcji poszczególnym członkom załogi, tak aby w sobotę oraz niedzielę wziąć udział w wyścigach. Po sobotniej odprawie, dziewiętnaście załóg wypłynęło na Jezioro Niegocin. Świetne warunki wiatrowe tego dnia (wiatr 2-4B) dały możliwość przeprowadzenia pięciu bardzo ciekawych startów. Już od pierwszego startu można było zauważyć wyróżniające się i świetnie pływające zespoły Pawła Nawrockiego (SAFS) i Michała Rucińskiego (Archimodum), których miejsca w poszczególnych wyścigach to: Paweł 1,1,1,1,3; Michał 18,3,3,3,1. Interesujące było także obserwowanie innych załóg wykazujących progres z każdym kolejnym biegiem – np. załoga Michała Smolarskiego (9,4,5,2,5) czy Jacka Roszyka (6,13,14,5,2). Finalnie pierwszy dzień zawodów zakończył się bardzo ciekawie, załogi powróciły do portu, w którym czekał na wszystkich pyszny obiad, a sobotni wieczór uświetnił koncert fantastycznego zespołu Bohika. Wieczorem więc było naprawdę gorąco (!).

Niedziela przywitała nas wielką poranną mgłą oraz totalnie bezwietrzną pogodą. Flauta która widoczna w prognozach pogody była już od kilku dni nie przyniosła nic dobrego – niedzielne wyścigi zostały odwołane, a klasyfikację ustalono stosując zasadę odrzutki jednego najgorszego wyścigu. Na podstawie wyników z dnia pierwszego zwycięzcą został Paweł Nawrocki, miejsce drugie Michał Ruciński, a na miejscu trzecim uplasował się Marek Dormus.

Jedenaste Regaty Architektów za nami. Gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy pracownie architektoniczne na kolejne – XII Ogólnopolskie Regaty Architektów, które rozegrane zostaną we wrześniu 2023!

Oficjalne i pełne wyniki tutaj
Galeria zdjęciowa tutaj

Organizator: Regaty Architektów / Wojciech Gutowski
Patron Honorowy: Izba Architektów RP, SARP
Sponsor Strategiczny: Marchewka, Milke
Sponsor: ArcelorMittal, Velux, Pinus, Somfy, PPG, Consolis

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY