Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Technologia Virtual Reality w projektowaniu

wirtualna rzeczywistość w projektowaniu wirtualna rzeczywistość w projektowaniu fot. T3 Atelier

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce T3 Atelier wprowadziła jednocześnie obie liczące się na rynku technologie w zakresie kreowania i prezentacji wirtualnych światów.

Pracuje na oprogramowaniu pozwalającym na wykonanie prezentacji zarówno w systemie Oculus (start-up kupiony przez Facebook),  a także w systemie Vive. który jest własnością koncernu HTC.

Oculus Rift to okulary wirtualnej rzeczywistości, pozwalające na doświadczenie niespotykanych nigdy wcześniej przeżyć. Po założeniu pozwalają użytkownikowi przenieść się do świata VR, który ciężko mu będzie odróżnić od rzeczywistego. Dzięki bardzo wygodnym kontrolerom, manipulowanie w wirtualnym świecie jest równie proste, jak przy użyciu rąk.
HTC Vive to niezwykła technologia pozwalająca przenieść się do wirtualnego świata, nie wymagając przy tym dużej powierzchni. Okulary VR HTC Vive pozwalają na swobodne przemieszczanie się w wirtualnym świecie. Użytkownik może rozglądać się i zajrzeć w dowolne miejsce co potęguje wrażenie, iż jest się w realnym świecie, a nie w pomieszczeniu wygenerowanym komputerowo. Oszałamiająca grafika pozwala na niezwykle realistyczne doznania.

Rodzaje usług VR
Dla klientów T3 Atelier następujące rodzaje wirtualnych światów: wirtualne spacery, panoramy 360 stopni i filmy z wirtualnych wnętrz. Wirtualne spacery to realistyczne projekty 3D wykonywane przy użyciu oprogramowania pozwalającego przedstawić otaczający świat tak realnie, jak to tylko obecnie możliwe.  Prezentacja VR wirtualnego spaceru może mieć miejsce w jednym z oddziałów T3 Atelier w Krakowie lub w Katowicach. Panoramy 360 stopni i filmy z wirtualnych wnętrz to zdecydowanie prostsze formy, nie zapewniające aż tak realnych odczuć, jak wirtualny spacer. Ich zaletą jest jednak fakt, że można je wysłać do klientów lub partnerów biznesowych i obejrzeć na monitorze komputera. Oczywiście pełny świat 3D w VR można doświadczyć tylko przy użyciu okularów VR.

Adresaci usług VR
Adresatami usług w zakresie wirtualnej rzeczywistości są: biura architektoniczne, pracownie wnętrzarskie, developerzy, inwestorzy wyposażający swoje biura, osoby budujące nowe domy oraz osoby kupujące apartamenty i mieszkania. T3 Atelier przygotuje dla nich projekty w technologii wirtualnej rzeczywistości. Mogą to być projekty samych wnętrz, jak i całego domu. Pomysły architektów i projektantów sprawią, że przygotowane przez T3 Atelier projekty w technologii VR, usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów.

Dla architektów i developerów T3 Atelier ma jeszcze do zaproponowania usługę polegającą do przeniesienie do wirtualnego świata oprócz wnętrz, także projektów kompletnych budynków i całych osiedli domków lub apartamentowców. Wyobrażają sobie Państwo wirtualną wizytę na osiedlu, które właśnie projektujecie, czy budujecie? Dzięki technologii Virtual Reality podczas prezentacji projektu państwa klienci i wy sami będziecie mogli państwo poczuć się tak, jakbyście już przenieśli się do zaprojektowanych przez was miejsc.

Zapraszamy na stronę www.t3vr.pl

Więcej od: T3 Atelier

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY