Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CasCADos - nowość na polskim rynku programów do projektowania BIM

CasCADos CasCADos fot. Szansa

CasCADos to profesjonalny program wykorzystujący technologie BIM dedykowany dla wymagających projektantów, który jest w stanie poradzić sobie z ukazaniem każdego zaprojektowanego detalu.

Prostota i logika pracy pozwala każdemu nauczyć się jego obsługi w krótkim czasie. Rozmieszczenie ikon jest racjonalne, a kompletne okna dialogowe powodują, że program pozostaje intuicyjny nawet w poszukiwaniu zaawansowanych szczegółów projektowanych elementów. Za przykład może tutaj posłużyć narzędzie „schody” które w programie CasCADos pozwala rysować różne ich formy (np. zabiegowe, spiralne). Narzędzie pozwala zdefiniować m.in. szerokość i długość schodów, wysokość i ilość stopni, za każdą zmianą parametrów program analizuje wprowadzone dane, wizualizuje je, oraz dostosowuje powiązane parametry.
CasCADos obejmuje wszystkie etapy projektu (od projektowania obiektu, po przygotowanie do druku; od kształtowania terenu po projektowanie wnętrz i rendering), a to wszystko w jednym programie. Program nie wymaga zewnętrznych modułów programowych, modyfikacja danego elementu bądź parametru na jednej warstwie, jest automatycznie i natychmiastowo przeniesiona na pozostałe warstwy.
W programie CasCADos w myśl logiki każdy projekt jest jeden, ale został podzielony na pięć różnych działów właściwych dla różnych etapów projektowania. Działy te nazywane są trybami i odnoszą się do pięciu, zawsze widocznych przycisków obecnych w górnej części interfejsu, tak aby umożliwić przejście z jednego na drugi w dowolnym czasie.
Rzeczywisty, właściwy projekt wykonuje się w trybie Konstrukcja; rendering, projektowanie wnętrz, dodawanie i edycja światła, odbić i cieni odbywa się w trybie 3D; projektowanie terenu odbywa się w trybie Teren; jeśli jest potrzeba poprawienia i udoskonalenia graficznego planimetrii (planu sytuacyjnego), rzutów lub przekrojów do przedstawienia technicznego został stworzony Widok 2D; na koniec przygotowanie arkuszy do druku, rozmieszczenie planimetrii, rzutów, przekrojów i widoków 3D (zrenderowane lub nie) odbywa się  w trybie Plansza. Przejście z jednego trybu na drugi jest bardzo proste: wystarczy kliknąć na konkretnej karcie i można pracować na tym samym projekcie w różnym zakresie.
Szczególną zaletą programu wyróżniającą go na tle konkurencji, jest bardzo zaawansowany mechanizm renderingu wykonywanego w czasie rzeczywistym, CasCADos oblicza światła, cienie i odbicia w ułamek sekundy. Jeśli w projekcie zostaną naniesione zmiany, otoczenie pozostanie zrenderowane bez konieczności ponawiania obliczeń. Oznacza to, że można poruszać się po zrenderowanym otoczeniu i jeśli się chce, zachować widoczny obraz również jako pełny film video z wirtualnych spacerów. Jako że często, rendering projektu umieszczany jest w kontekście krajobrazowym, tu również CasCADos okazuje się ponownie użyteczny. Oferuje uproszczoną technikę wkomponowania renderowanego projektu w istniejące zdjęcie (fotosymulacja), oprócz pozycjonowania obiektu, jest nawet możliwość podmiany części symulowanych obiektów, tymi ze zdjęcia.
Program można przetestować całkowicie za darmo, do czego serdecznie zachęcam. Oficjalnym i autoryzowanym dystrybutorem programu w Polsce jest: Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o. Więcej informacji o programie Cascados można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej: www.CasCADos.pl, a wszelkie pytania kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 33 307 01 95.

Więcej od: Szansa

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY