Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy ARES Commander 2018 – element rozwiązania 'ARES Trinity of CAD'

Ares Commander 2018 Ares Commander 2018 fot. 3D Designers

Pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała kolejna wersja znanego na polskim rynku programu do projektowania CAD – ARES Commander 2018. Podniesiona wydajność, nowe funkcje oraz udogodnienia dla projektantów, to wymierne efekty ciągłego i konsekwentnego rozwoju tego systemu.

 

Czym ARES Commander 2018 różni się od poprzedniej wersji? Przede wszystkim program został wzbogacony o możliwość otwierania oraz modyfikowania plików w najnowszym formacie DWG 2018, dzięki czemu można swobodnie wymieniać rysunki i dane projektowe z użytkownikami innych programów CAD m.in. AutoCAD® oraz MicroStation.

Wersja 2018 to także kilka nowinek ułatwiających edycję projektów. ARES Commander pozwala na zmianę punktu bazowego bloku bez konieczności rozbijania, umożliwia także wygodne przeglądanie oraz  modyfikację atrybutów bloku za pomocą przejrzystego okna dialogowego. Znacząco ułatwiono również edycję elementów trójwymiarowych, które można modyfikować za pomocą poręcznych uchwytów obiektowych, albo za pomocą pól edycyjnych umieszczonych w palecie 'Właściwości'. Wśród nowych narzędzi rysunkowych pojawiła się funkcja 'Helisa', pozwalająca na wygodne tworzenie obiektów odwzorowujących spirale 2D oraz helisy 3D. Usprawniona została także bezpośrednia obsługa tabel w rysunkach DWG, jak również z wykorzystaniem MS Excel. Formuły można teraz wpisywać bezpośrednio w komórkach tabeli znajdujących się w projekcie, albo korzystać z wygodnych opcji formatowania i wymiany danych z arkuszami kalkulacyjnymi, dzięki funkcji importu oraz eksportu. Zastosowanie odnośników wielokrotnych pozwala na wyeliminowanie powtarzających się opisów, a tym samym poprawę przejrzystości komentarzy umieszczanych w rysunku.  Udogodnienia wprowadzono także w zakresie podstawowych narzędzi edycyjnych, takich jak kopiowanie obiektów, które można teraz umieszczać bezpośrednio na aktualnej warstwie.

ARES Commander 2018 jest jednym z trzech modułów wchodzących w skład innowacyjnego rozwiązania 'ARES Trinity of CAD', obsługującego w kompleksowy sposób wszystkie trzy najważniejsze platformy systemowe: desktopową, mobilną, oraz chmurową. Funkcjonalność pakietu 'ARES Trinity of CAD' integruje najlepsze osiągnięcia każdej z tych platform, tworząc zupełnie wyjątkowe środowisko pracy oparte na synergii różnych systemów oraz urządzeń.

Drugim elementem nowego ekosystemu CAD stworzonego przez Graebert jest ARES Touch, będący najbardziej zaawansowanym obecnie systemem mobilnym CAD, dostępnym na platformy Android oraz iOS. Szeroka funkcjonalność obejmująca ponad 150 poleceń CAD sprawia, że ARES Touch jest niezastąpionym towarzyszem podczas pracy poza biurem, pozwalającym na przeglądanie projektów, dodawanie komentarzy, oraz modyfikację i tworzenie nowych plików DWG.

Najnowszym modułem wchodzącym w skład rozwiązania 'ARES Trinity of CAD' jest ARES Kudo. System został w pełni oparty na technologii chmurowej a jego funkcjonalność pozwala na przeglądanie oraz edycję rysunków DWG. Do uruchomienia i korzystania z tego programu wystarcza dowolna przeglądarka internetowa, nie potrzeba instalować żadnych dodatkowych plików ani wtyczek. ARES Kudo pełni rolę centralnego magazynu zbiorczego rysunków DWG, służącego do przechowywania oraz wygodnego udostępniania danych projektowych. Użytkownik może podłączyć zasoby z istniejących serwisów chmurowych jak Dysk Google, czy Box.

ARES Kudo został całkowicie zintegrowany z ARES Commander oraz ARES Touch, dzięki czemu zmiany wprowadzane w jednym programie są   od razu widoczne w pozostałych systemach. Synchronizacja obejmuje  wszystkie urządzenia użytkownika będącego autorem projektu lub modyfikacji. Co więcej, dostęp do zaktualizowanych danych mają również wszystkie osoby, którym udostępniono zasoby projektowe w postaci praktycznego linku 'tylko do odczytu'. Wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać wgląd do udostępnionego rysunku – oczywiście bez prawa edycji. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaprezentować swój projekt współpracownikom lub inwestorom, albo uzyskać zatwierdzenie nanoszonych zmian i modernizacji.  

O wysokim stopniu integracji może świadczyć fakt, że specjalna paleta ‘Zasoby w chmurze’ wykorzystywana w programie ARES Commander do obsługi i synchronizacji plików chmurowych, jest w praktyce obsługiwana przez ARES Kudo.

Warto zaznaczyć, że elastyczny system licencjonowania zastosowany w ARES Commander, umożliwia jednemu użytkownikowi korzystanie z kilku komputerów stacjonarnych lub laptopów, bazujących na Windows®, MacOS® lub Linux®. Roczna subskrypcja dołączona do ARES Commander w cenie licencji, pozwala dodatkowo na używanie ARES Touch oraz ARES Kudo na nieograniczonej ilości urządzeń. Dzięki temu każdy użytkownik zamawiający nową licencję, lub uaktualnienie, otrzymuje dostęp do wszystkich trzech systemów.

Producent oprogramowania udostępnił wersje testowe wszystkich trzech systemów – ARES Commander, ARES Touch, oraz ARES Kudo – dzięki czemu można samodzielnie sprawdzić współdziałanie wszystkich systemów, a także ocenić przydatność każdego z nich w codziennej praktyce projektowej.

Więcej od: 3D Designers

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY