Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak zaprojektować płytki o nietypowym kształcie w programie KD Max V6

płytki o nietypowym kształcie płytki o nietypowym kształcie fot. TM Sys

Płytki o nietypowym kształcie coraz częściej pojawiają się w wystrojach naszych wnętrz. W sklepach mamy dostęp do kilkudziesięciu różnych rozmiarów -  od drobnej mozaiki do płytek wielkoformatowych. Tworzone z nich kombinacje pozwalają osiągnąć niezwykłe efekty wizualne.

Stawiając na minimalizm i prostotę kompozycji sięgamy po płytki wielkoformatowe. Uzyskujemy dzięki nim gładkie, niemal bezspoinowe powierzchnie pasujące do każdego wystroju wnętrz. Mogą podkreślić nowoczesny charakter wystroju jak i świetnie wpasować się w styl rustykalny czy glamour.

Rozmiar to nie wszystko. Obecna moda skłania się również ku niestandardowym kształtom. W nowoczesnym projektowaniu płytki o kształcie rombu czy trapezu nie są już czymś zdumiewającym, jednak te o kształcie rybiej łuski - tak.  Jest to połączenie czegoś bajkowego, a zarazem eleganckiego. Nierówne fugi powstałe podczas układania, dodatkowo nadają niepowtarzalnego uroku całej konstrukcji. Pomimo skojarzeń z wodą (co za tym idzie łazienką) świetnie komponują się w kuchni. Coraz częściej układane są nad kuchennym blatem jak i na frontach, a najpopularniejszymi wariantami kolorystycznymi są różne odcienie błękitu, morska zieleń i szmaragd. Dość wysoka cena nie odstrasza klientów, a tego typu płytki zdobywają coraz większą grupę zwolenników. Decydując się oni na remont kuchni czy łazienki, otwarci są na tego typu propozycje, oczekując tym samym od projektantów uwzględniania takich wariantów w swoich koncepcjach.

Program KD Max jest profesjonalnym narzędziem do projektowania i wizualizacji, dzięki któremu tworzenie niestandardowych kompozycji płytek jest niezwykle łatwe i szybkie. Wbudowany moduł płytek pozwala na tworzenie dowolnych układów ceramicznych, dobieranie odpowiednich parametrów materiału, dając w efekcie fotorealistyczną wizualizację. Próbkę możliwości programu zobaczyć możemy na załączonym filmie.

Więcej od: TM Sys

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY