Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Skaning 3D w kolorze, czy w odcieniach szarości

skanowanie 3d skanowanie 3d fot. Flota Geodezja Sp. z o.o.

Zawsze jest ten sam dylemat. Jaki rodzaj skanowania zamówić, aby nie tylko jak najlepiej odzwierciedlić obiekt w rzeczywistości, ale również aby nasz komputer poradził sobie z gigantyczną ilością danych, jaką otrzymamy.

 

To, że skanowanie jest bardzo przydatne w pracach projektowych wiemy wszyscy. Pozostaje fakt wyboru rodzaju chmury na jakiej będziemy pracować.
Do wyboru mamy skan kolorowy ze zdjęciami zwykłymi lub HDR oraz skan w odcieniach szarości. Wybór dość trudny, ponieważ, jak to w zwyczaju bywa, każde rozwiązanie ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne.
Głównym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji co wybrać jest specyfika projektu jaki realizujemy.

Chmura kolorowa jest idealna przy projektowaniu instalacji przemysłowych oraz elewacji budynku, dachów. W prosty sposób możemy wymodelować i obrysować chmurę z użyciem naturalnych kolorów. Jeśli do tego wszytskiego dorzucimy zdjęcia w jakości HDR to otrzymamy rozwiązanie, które nas powinno w pełni zadowolić.
Oczywiście wszystko to wiąże się z niesamowitą ilościa danych, z jaką nasz komputer i oprogramowanie będzie musiało sobie poradzić, dlatego dla swoich klientów FLOTA Geodezja konwertuje pliki tak, aby praca nie stanowiła większych problemów.

Chmura punktów w odcieniach szarości jest najcześciej zamawianym rodzajem danych. Jest lekka, czytelna i szybka w obsłudze. Przy realizacjach związanych z architekturą i obiektami inżynieryjnymi daje nam wystarczająco dużo danych, które posłużą nam do projektowania.
Nie dostajemy kolorów, ale dostajemy kompletny widok obiektu w przestrzeni, czego często nam brakuje przy projektach 2D.

Niezależnie, który wariant skanowania wybierzemy, FLOTA Geodezja przygotuje dane tak, aby praca na nich była komfortowa i szybka.
Warto jednak, już myśleć o rozwoju w kierunku 3D, bo inwestorzy są coraz bardziej wymagający.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, zapraszamy o kontaktu z firmą FLOTA Geodezja Sp. z o. o., pionierem w dziedzinie skanowania 3D w Polsce.

Więcej od: Flota Geodezja

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY