Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oprogramowanie CAD wspomagające projektowanie dla architektów – tworzymy dokumentację techniczną

ZWCad ZWGeo ZWMetric - kompletna dokumentacja techniczna ZWCad ZWGeo ZWMetric - kompletna dokumentacja techniczna fot. Szansa

Rynek oprogramowania typu CAD ma wiele do zaproponowania, a znalezienie odpowiedniego programu, który będzie zarazem ekonomiczny i wydajny w swojej pracy to niełatwe zadanie. Program CAD jest niezbędnym narzędziem każdego inżyniera.

Co zrobić, aby stał się on specjalistycznym narzędziem automatyzującym prace nad dokumentacją a nie tylko cyfrowa deską kreślarską? Piszemy poniżej.

Po pierwsze: Projekt Zagospodarowania Terenu z nakładkami ZWGeo i ZWMetric

01-ZWCad-ARCH-ZWMetric-ZWGeo

Aplikacja ZWGeo wspomaga prace na mapach. Przyspiesza tworzenie Projektu Zagospodarowania Terenu poprzez funkcje: rozszerzone przycinanie map, wstawianie oznaczenia ogrodzenia, oznaczanie współrzędnych, import i eksport punktów. Natomiast dzięki nakładce ZWMetric wykonamy Bilans Terenu, aplikacja dzięki swoim narzędziom pomaga stworzyć przedmiar oraz zestawienie powierzchni.

02-ZWCad-ARCH-ZWMetric-ZWGeo

Projekt techniczny: ZWCAD Architecture 2022
Program pozwala na jednoczesne kreślenie 2D i 3D, co w znaczący sposób przyspiesza prace na etapie koncepcyjnym, w szczególności jeśli Inwestor zmieni wygląd projektu na wstępnym etapie. Dzięki narzędziom architektonicznym takim, jak: generowanie schodów, dachów, ścian i innych elementów konstrukcyjnych kreślenie staje się bardziej zautomatyzowane, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty. Kolejną funkcją udoskonalającą pracę nad projektem architektonicznym jest tworzenie zestawień stolarki okiennej i drzwiowej wykorzystanej w rysunku (biblioteka bloków wbudowana w programie) a także tworzenie zestawień powierzchniowych pomieszczeń. I tu również, przy nanoszeniu zmian, zestawienia można zaktualizować do bieżącego stanu.

03-ZWCad-ARCH-ZWMetric-ZWGeo

Przekrój i elewacje?

04-ZWCad-ARCH-ZWMetric-ZWGeo

Nic prostszego – rysując rzut, program tworzy bryłę 3D. Mając parametry trzeciego wymiaru po zadaniu przez nas płaszczyzn tnących, wykona za nas przekrój pionowy budynku a także elewacje. Gotowe widoki możemy dalej modyfikować, dodawać detale i uszczegóławiać symbolami czy opisami.

Zestaw ZWCAD Architecture z nakładkami ZWGeo oraz ZWMetric w doskonały sposób sprawdzi się w mniejszych jak i większych biurach projektowych, taka konfiguracja oprogramowania spełnia wymagania dotyczące tworzenia dokumentacji technicznej i przede wszystkim przyspiesza pracę nad projektem zarówno w części koncepcyjnej jak i wspomnianej, technicznej.

Dla wszystkich Czytelników chcących rozpocząć pracę z ZWCAD Architecture i nakładkami UISzansa przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy: ARCH$5%MK do sklepu internetowego www.programycad.net uprawniający do zniżki w wysokości 5% od ceny katalogowej.

23d

Więcej od: Szansa

MariuszO

MariuszO napisał(a) na Forum: (2021-09-09)

Najnowszy ActCAD 2022 jako pierwszy IntelliCAD oparty jest na silniku IntelliCAD 10.1. Udostępnia za darmo dodatki, które w programach takich jak ZwCAD są dodatkowo płatne. Zakup z doskonałymi nakładkami CubicOrb jest dodatkowo tańszy o 10% od sumy cen programów wchodzących w zestaw. Pobierz najnowszy ActCAD i przetestuj w swoich zastosowaniach.


Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

O CZYM PISZEMY