Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Małe jest piękne – restauracja pośród wieżowców

Male jest piękne Male jest piękne fot. via: knstrct

Czy w dużym mieście, pośród szklanych wieżowców, znajdzie się miejsce na niewielki, kameralny lokal? Architekci z Sans-Arc Studio zaskakują nowym projektem, który upewnia nas, że to właśnie małe jest piękne.

Pink Moon Saloon to restauracja pośród wieżowców – obie boczne ściany przylegają do wielopiętrowych budynków. Jak zmierzyć się z taką potęgą? Choć front restauracji ma zaledwie 3,5 m szerokości, lokal jest całkiem obszerny i gościom nie grozi atak klaustrofobii, gdyż w głąb budynek sięga aż 28 m. Restauracja jest zaciszna, każdy znajdzie tu chwilę spokoju. Wszechobecne drewno ma na celu nie tylko wprowadzenie doskonałej atmosfery, ale również zaznaczenie lokalności tego miejsca – użyto charakterystycznych dla okolicy dębów oraz eukaliptusów. Co zaskakujące, restauracja dzieli się na dwa niemal bliźniacze domki, połączone niewielkim ogródkiem. Przeszklenia łączą oba wnętrza ze sobą i z tą namiastką natury. Podział wizualnie powiększył przestrzeń, czemu dodatkowo sprzyja duża wysokość pomieszczeń. Ten ciekawy projekt łamie standardowe myślenie o miejskiej architekturze – i jest to znakomita droga na przyszłość.

Projekt: Matiya Marovich
Biuro projektowe: Sans-Arc Studio
Lokalizacja: Adelaide, Australia

[fot. via: knstrct]

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

Wizualizacja prefabrykowanego domu letniskowego

O CZYM PISZEMY