Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Co dwie sofy, to nie jedna

sofy od Adriana Furniture sofy od Adriana Furniture fot. Adriana Furniture

W polskich domach rzadko spotykane jet symetryczne ustawienie kanap. Okazuje się jednak, że taka aranżacja jest nie tylko ciekawym rozwiązaniem estetycznym, ale i funkcjonalnym. Jak ustawić sofy, jeśli występują w pakiecie?


Chcąc urządzić większy salon niejednokrotnie zastanawiamy się jak ustawić kanapy, by było to najbardziej wygodne, nie pochłaniało zbyt wiele miejsca i sprzyjało naszym ulubionym rozrywkom. Idealnym rozwiązaniem wydaje się ustawienie sof w kształcie litery „L”, ale jeśli przyjrzymy się dokładniej temu rozwiązaniu i dokonamy pomiarów okaże się, że wcale nie jest tak kolorowo. Tak rozmieszczone meble zajmą więcej miejsca niż takie same sofy naprzeciw siebie! Modele, które świetnie sprawdzą się w symetrycznej aranżacji, znajdziemy w ofercie marki Adriana Furniture.

Kilka prostych obliczeń czy zabawa kartonowymi modelami mebli bez trudu pokażą, że takie ustawienie jest dobrym wyborem. Jeśli więc mamy salon o ograniczonej powierzchni, lepiej ją wykorzystamy, a gdy mamy więcej metrów kwadratowych do urządzenia, zaoszczędzone miejsce możemy wykorzystać na przykład do ustawienia efektownych konsoli, komód czy dodatków.

Sofy ustawione naprzeciw siebie sprzyjają rozmowie – gospodarzom i gościom znacznie przyjemniej konwersuje się gdy siedzą wygodnie i zwróceni są do siebie twarzami. Kanapy wydzielają też naturalnie miejsce do spotkania i rozmowy w większej przestrzeni – co ma szczególne znaczenie w domach zbudowanych na otwartym planie.

To także świetne rozwiązanie dla zwolenników ładu i klasycznej elegancji. Wnętrze staje się uporządkowane i harmonijne. Wzmocnione innymi elementami, np. lampami, obrazami lub kwiatami doniczkowymi, może dać niezapomniany efekt. Zwrócona do siebie para sof to także skuteczny sposób na podkreślenie jakiegoś wyjątkowo atrakcyjnego elementu wnętrza: zabytkowego kominka, okna z pięknym widokiem, obrazu lub rzeźby.

Zależnie od tego, ile mamy miejsca do dyspozycji, możemy sięgnąć po kanapę dwu- lub trzyosobową, klasyczną lub z asymetrycznymi oparciami – wszystkie te bryły są dostępne w ofercie Adriana Furniture. Sofy ENNA czy NEW DUNE w duecie wyglądają jeszcze lepiej, ale przede wszystkim sprzyjają komfortowi użytkowania. Ich wizualna lekkość sprawi, że zdublowane meble nie będą przytłaczały wnętrza, a wysmakowane detale dodadzą mu elegancji.

Więcej inspiracji znajdziecie na stronie www.adrianafurniture.com.

Więcej od: Adriana Furniture

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Pufa Ludwik pikowana w karo

Pufa Ludwik pikowana w karo

Pufa Ludwik pikowana w karo
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY