Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sofa z barem – funkcjonalne rozwiązanie do nowoczesnego mieszkania

sofy z barami - Gala Collezione sofy z barami - Gala Collezione fot. Gala Collezione

Wnętrzarskie trendy zmieniają się z roku na rok, zaskakując nowymi rozwiązaniami lub niespodziewanymi powrotami do klasyki. Jednym z ciekawszych, jakie pojawiły się w obszarze mebli funkcjonalności wypoczynkowych, są bary instalowane w sofach i narożnikach.

Pozwalają one nie tylko na rozszerzenie aspektów praktycznych mebla do salonu, ale także odmieniają jego tradycyjną linię, dodając jej oryginalności i niebanalnego wyglądu.

03-gala collezione oviedo aranz
Sofa z barem skośnym, skonfigurowana z elementów systemu modułowego Oviedo (marka Gala Collezione)

I wszystko jest pod ręką!

Zaadaptowanie baru jako elementu sofy lub narożnika, okazuje się strzałem w dziesiątkę. W ich przypadku zmienia on postać z wolnostojącego, niewielkiego mebla o lekkiej konstrukcji służącego tradycyjnie jako miejsce do przechowywana np. butelek z trunkami, szklaneczek i kieliszków w zgrabny moduł, wkomponowany pomiędzy siedziska lub stanowiący zakończenie układu.

Otrzymując nową formę bar znacząco rozszerza tradycyjne funkcje mebla. Ukryty w jego wnętrzu schowek pozwala na przechowywanie drobnych przedmiotów, które warto mieć zawsze pod ręką. Nie trzeba się już martwić tym, że ładowarka do telefonu, piloty do sprzętu RTV, etui z okularami czy ulubiona prasa znowu się gdzieś zawieruszą. We wnętrzu baru znajdują swoje naturalne miejsce, do którego łatwo sięgnąć i które pozwala zachować porządek.

Dodatkowo blat montowany na barkach (najczęściej wykonany z drewna, choć może być także tapicerowany) może pełnić rolę podręcznego, niewielkiego stolika, na którym można odstawić filiżankę z kawą, przekąskę podczas oglądania telewizji, odłożyć czytaną książkę lub po prostu oprzeć się podczas rozmów z bliskimi.

05-gala collezione volta aranz
Bar skośny w narożniku skonfigurowanym z elementów systemu modułowego Volta (marka Gala Collezione)

Różnorodność w zakresie kształtów i sposobów wykończenia barów pozwala dobrać taką kolekcję, która spełni oczekiwania użytkownika. Projektanci wzięli pod uwagę zarówno kwestie designu, jak i walory funkcjonalne, na które wpływa m.in. sposób montowania blatu. W niektórych modelach bar jest wyposażony w blat unoszony do góry, w innych – jest on montowany na specjalnym metalowym „ramieniu”, które umożliwia jego ustawienie w pozycji pozwalającej na położenie na nim dokumentów, tabletu czy laptopa. Takie rozwiązanie sprawia, że sofa stać się może wygodnym miejscem do pracy w ramach home office.

04-gala collezione system modulowy plaza
Bar dostępny w systemie modułowym Plaza (marka Gala Collezione) z blatem unoszonym do góry

Są także propozycje dla koneserów dobrych trunków. Bar z wysuwaną szufladą, w której zamontowane są uchwyty na kieliszki, to łatwo dostępne i wygodne miejsce do przechowywania butelki z ulubionym napojem i szkła. Taka wysuwana szuflada może być oczywiście wykorzystywana także jako schowek na inne drobiazgi.

02-gala collezione bar z wysuwana szuflada
Bar z wysuwaną szufladą, dostępny w systemie modułowym Domo (marka Gala Collezione)

Luksusowy design

Wymagający użytkownik oczekuje od mebla wypoczynkowego w swoim salonie zarówno komfortu, jak też elegancji i unikalnego designu. Zainstalowanie baru w sofie spełnia obydwa te wymagania – daje wymierne korzyści praktyczne oraz znacząco podnosi walory estetyczne, urozmaicając linię mebla. Dzięki takiemu modułowi, design narożnika lub sofy staje się bardzo oryginalny i nietuzinkowy.

W zależności od wybranej kolekcji możemy dzięki barom osiągnąć zupełnie inny efekt. Bary różnią się bowiem kształtem (dostępne są bary proste lub skośne), wysokością (niektóre mają tył wybudowany tak, by był zrównany z linią oparcia, a inne są niewiele wyższe od siedziska mebla) oraz możliwościami dotyczącymi ich lokalizacji (mogą stanowić element rozdzielający siedziska lub stanowić zakończenie mebla z lewej lub prawej strony).

01-gala collezione aranz merrida duzy uklad merida modul
W systemie modułowym Merida (marka Gala Collezione)
bar może stanowić element kończący układ lub nawet pełnić rolę wolnostojącego stolika

Jeszcze więcej ciekawych możliwości dają kolekcje, w których możliwa jest zmiana konfiguracji mebla podczas jego użytkowania czyli spinanie i rozpinanie brył w zależności od potrzeb. W ich przypadku bar może być użytkowany jako wolnostojący stolik, zastępujący tradycyjny stolik kawowy, który w razie potrzeby lub chęci zmiany aranżacji można ustawić pomiędzy dwiema dowolnymi bryłami mebla lub umieścić go na końcu układu. Ciekawa i nietypowa konfiguracja, jaką dzięki temu uzyskami, odznaczać się będzie wyjątkowymi walorami wizualnymi.
Sięgając po meble wypoczynkowe, które przełamują dotychczasowe standardy i pozwalają na nowe spojrzenie na ich funkcje użytkowe, można wprowadzić do salonu zupełnie nowy wymiar komfortu. Sofa z barem jest na pewno jednym ze sposobów, które pozwalają na osiągnięcie takiego efektu. Uwzględnienie jej w projekcie przygotowywanym dla inwestora, gwarantuje stworzenie nowoczesnego, funkcjonalnego i eleganckiego wnętrza.

Więcej od: Gala Collezione

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Ławka z pikowanym oparciem

Ławka z pikowanym oparciem

Ławka z pikowanym oparciem
Narożnik skandynawski

Narożnik skandynawski

Narożnik skandynawski
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY