Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Elegancja tkwi w prostocie

Sofy Gala Collezione Sofy Gala Collezione fot. Gala Collezione

Nasz dom, to nasza bezpieczna życiowa przystań. Powinien emanować spokojem, czarować atmosferą sprzyjającą wyciszeniu oraz pomagać regenerować ciało i zmysły po pełnym aktywności dniu. By tak się stało, musi być spełnionych kilka warunków. Na pewno należy do nich dobra aranżacja sprzyjająca codziennemu funkcjonowaniu, odpowiedni dobór sprzętów i elementów wyposażenia, kolorystyka, która ma niebagatelny wpływ na nasz nastrój oraz stylistyka całego wnętrza.

To, w jakim stylu urządzone jest mieszkanie, w bardzo silny sposób oddziaływać może na nasze samopoczucie.

gala collezione aranz monday-3
Kolekcja Monday (marka Gala Collezione)

Niektórzy lubią dużą ilość bodźców, które energetyzują i nastrajają do działania. Wówczas chętnie sięgają po żywe kolory, zróżnicowane kształty, bogate dekoracje, czasem wręcz po eklektyczne lub nieoczywiste połączenia. Inni preferują, by dom był przestrzenią, w której dążenie do zachowania równowagi sprowadza się do harmonijnej mieszanki wygody, prostoty i dobrego smaku.

Przestrzeń relaksująca i ciesząca oko

We współczesnym, pędzącym wciąż do przodu świecie, coraz więcej osób stawia na aranżacyjny minimalizm, który przejawia się w doborze prostych brył, o surowej linii pozbawionej nadmiaru ozdobników i dekoracji. W takim otoczeniu, w którym dominuje przestrzeń, uporządkowanie i harmonia, łatwiej odpocząć od nadmiaru bodźców i informacji, którymi jesteśmy atakowani na każdym kroku.

gala collezione plaza aranz bez modeli
System modułowy Plaza (marka Gala Collezione)

Bogato zdobione wnętrza są piękne i zapierające dech w piersiach, jednak na dłuższa metę mogą sprzyjać raczej rozdrażnieniu, niż skupieniu i relaksacji. Minimalistyczne przestrzenie pozwalają poczuć przestrzeń i „oddech”. Nie musi być to minimalizm „totalny”, któremu podporządkowane jest całe wnętrze. Z powodzeniem można łączyć meble charakteryzujące się prostym designem, z pozwalającymi na wyrażanie siebie dodatkami. Innym pomysłem jest połączenie surowego designu z żywymi odcieniami, które urozmaicają aranżację dodając jej charakterystycznego, „drapieżnego pazura”.

gala collezione aranz karato-1
Kolekcja Karato (marka Gala Collezione)


Meble wypoczynkowe o prostych bryłach mają tę zaletę, że bardzo łatwo dopasować je w zasadzie do każdego stylu, od industrialnego, przez skandynawski, vintage, natural, na glamour kończąc. Jeśli wnętrze ma być podporządkowane konkretnej stylistyce, do takiego minimalistycznego wzorniczo mebla wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, które – jeśli się znudzą – o wiele łatwiej będzie wymienić na nowe, niż duży narożnik czy sofę. Tekstylia, grafiki, pamiątki przywożone z dalekich podróży, bibeloty dekoracyjne czy dzieła sztuki – każdy z tych elementów pozwoli zbudować odpowiedni klimat.

Funkcjonalny minimalizm

Oszczędne w formie bryły mebli, o prostych kształtach i elementach dekoracyjnych ograniczonych do minimum, pozwalają na stworzenie wnętrza, w którym panuje harmonia i uporządkowanie. Surowy design prezentuje się bardzo nowocześnie. Takie meble nie dominują nad innymi elementami wyposażenia, są przy tym niezwykle uniwersalne i ponadczasowe. To powód, dla którego stały się niezwykle popularne i są równie chętnie wybierane przez klientów detalicznych, jak i architektów wnętrz.

gala Collezione Belluno aranz-3
System modułowy Belluno (marka Gala Collezione)

Minimalistyczne bryły, dostępne m.in. w kolekcji Plaza, Belluno, Modo, Serena czy Karato (jednych z nieprzemijających bestsellerów marki Gala Collezione) najlepiej odnajdą się w otwartych loftowych przestrzeniach, domkach jednorodzinnych, apartamentach, choć swoje miejsce mogą z powodzeniem znaleźć także w mieszkaniach o mniejszej powierzchni. Staną się z całą pewnością doskonałym tłem do rozbudowania aranżacji w dowolnym stylu.

gala collezione aranz serena-9
System modułowy Serena (marka Gala Collezione)

Warto pamiętać, że surowy design mebla niekoniecznie musi oznaczać, braku dodatkowych funkcji. Wprost przeciwnie. Sofy i narożniki o prostych, ale nowoczesnych kształtach, kryją w sobie wiele udogodnień, które podnoszą komfort popołudniowego i wieczornego wypoczynku. Funkcja spania i skrzynia na pościel to oczywiście podstawa. Do tego dochodzą takie elementy, jak regulowane zagłówki, fotele z funkcją relaksu sterowane elektrycznie, wysuwane siedziska, przesuwne oparcia czy wygodne bary z ruchomym blatem i dodatkowym pojemnikiem na drobiazgi.

Więcej od: Gala Collezione

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Ławka z pikowanym oparciem

Ławka z pikowanym oparciem

Ławka z pikowanym oparciem
Narożnik skandynawski

Narożnik skandynawski

Narożnik skandynawski
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY