Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Minimalizm a funkcjonalność w meblach wypoczynkowych do salonu

Gala Collezione - system KARATO Gala Collezione - system KARATO fot. Gala Collezione

Bez względu na zmienność i mnogość trendów w aranżacji wnętrz minimalizm wciąż ma się dobrze i znajduje swoich wiernych orędowników. Ten styl doskonale sprawdza się w meblach wypoczynkowych, które w swoich oszczędnych bryłach mogą kryć wiele technicznych udogodnień.


Prosta sofa z funkcją spania
Minimalizm daje się doskonale zastosować w niewielkim salonie, gdzie ze względu na małą przestrzeń życiową jesteśmy zmuszeni eliminować zbędne przedmioty i organizować wystrój tak, by stworzyć możliwość swobodnego, a jednocześnie komfortowego korzystania z pomieszczenia. W takim przypadku najlepszym wyborem są niewielkie sofy o prostej, zwartej bryle. Wyposażone w funkcję spania pozwolą na szybką i bezproblemową przemianę salonu w sypialnię. To dodatkowy walor, gdy pomieszczenie pełni jednocześnie funkcję pokoju dla gości.

02gala-collezioneJana

Kolekcja Jana (marka Gala Collezione)

Niektóre modele sof dysponują opcjonalną funkcją ŁATWE PRZESUWANIE. Zwolnienie dwóch dźwigni uwalnia pod meblem cztery kółka transportowe, które umożliwia niemal bezwysiłkowe przesunięcie lub przestawienie mebli. To funkcja szczególnie przydatna w małym salonie, w którym sofa ogranicza w jakiś sposób dostęp do szaf lub schowków, a także w pokojach, w których pobyt gości wiąże się z koniecznością niewielkiego przemeblowania.

Narożnik dający przestrzeń
Jeśli mamy do zagospodarowania przestrzeń, która jest ograniczona w swych rozmiarach, ale pomieści mebel większy niż sofa, warto wziąć pod uwagę narożnik w kształcie litery L. Jego prosta, zdecydowana bryła ustawiona w poprzek może wyznaczać granicę między salonem a aneksem kuchennym. Taki zabieg pozwala uniknąć dodatkowych ścianek, przepierzeń czy innych elementów dzielących przestrzeń i wizualnie naruszających minimalistyczny klimat. Z kolei dosuwając narożnik do dwóch prostopadłych ścian, zwiększymy centralną część pomieszczenia i stworzymy przestrzeń na przykład do zabawy.

03gala-collezioneNola

Narożnik Nola (marka Gala Collezione)

W przypadku tego mebla również warto zwrócić uwagę na funkcję spania, ponieważ znajdziemy tu wiele ciekawych rozwiązań. Są wśród narożników modele, które oferują możliwość spania codziennego. Po rozłożeniu pełnowymiarowy materac z wysokoelastycznej pianki daje dużą i wyrównaną powierzchnię dla wypoczynku nocnego, a skrzynia na pościel stanowi doskonałe miejsce do przechowywania kołder i poduszek. Są też takie modele, które zostały stworzone z myślą o spaniu okazjonalnym. Tu ciekawą propozycją jest funkcja POŁĄCZ I ŚPIJ. Dotyczy ona kolekcji, których elementami są narożnik i taboret. Powierzchnia spania powstaje w wyniku dostawienia do narożnika taboretu i spięcia ich za pomocą specjalnych zaczepów. W dzień taboret może pełnić rolę dodatkowego siedziska lub stolika na przedmioty, które lubimy mieć pod ręką. Ważne, że taboret zachowuje tę samą stylistykę, co narożnik, a więc utrwala minimalistyczną koncepcję całości.

Funkcja przechowywania w meblach modułowych
Salony w oszczędnym stylu z założenia pozbawione są niepotrzebnych przedmiotów, co z kolei kreuje atmosferę porządku i równowagi. Wiadomo jednak, że nawet w najbardziej ascetycznym salonie toczy się życie. Wraz z codziennym zgiełkiem pojawiają się różne przedmioty. W zależności od mieszkańców i ich sposobu spędzania wolnego czasu mogą to być książki, gazety, piloty telewizyjne, telefony, laptopy czy zmora wszystkich rodziców – zabawki. Jeśli mamy do dyspozycji dużą, otwartą przestrzeń wybór nowoczesnych systemów modułowych jest strzałem w dziesiątkę. Odpowiednio zaprojektowany i dobrany wypoczynek może pomóc w efektywnym praktykowaniu hobby, przy jednoczesnym utrzymaniu porządku. W tym ostatnim szczególnie pomocna okazuje się skrzynia umieszczona wewnątrz kuszla. Jest niezwykle pojemna. Pomieści nie tylko pledy i poduszki, lecz także pluszowych pupili najmłodszych użytkowników salonu. Z kolei drobne techniczne gadżety oraz kolorowe magazyny znajdą swoje miejsce w głębokich i zaskakująco pojemnych barowych schowkach. Ukryte pod gustownym blatem nie naruszają ogólnego klimatu równowagi i ładu, a jednocześnie są łatwo dostępne.

01gala-collezioneKarato

System modułowy Karato (marka Gala Collezione)

Systemy modułowe z funkcją relaksu
Salon urządzony w minimalistycznym stylu jest doskonałą przestrzenią do wypoczynku, ponieważ nie przebodźcowuje zmysłów ani nie rozprasza uwagi. Panującą w nim atmosferę harmonii dodatkowo wzmocnią nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne związane z relaksem. W dużym skrócie funkcja relaksu polega na możliwości zmiany kąta nachylenia oparcia i podnóżka. Dzięki temu użytkownik może wypoczywać w dowolnej, najwygodniejszej dla siebie pozycji – od siedzącej po półleżącą, a nawet bliską leżącej. Funkcja dysponuje trzema rozwiązaniami w zakresie rozkładania: manualnym, elektrycznym poprzez kabel podłączony do gniazdka oraz akumulatorowym, które umożliwia postawienie mebla na środku salonu. Przyciski do sterowania zamontowane są w dyskretnym miejscu między siedziskami, dzięki czemu idealnie wpisują się w minimalistyczną optykę.

04gala-collezionePlaza

System modułowy Plaza (marka Gala Collezione)

W przypadku systemów modułowych zwróćmy uwagę na jeszcze jeden, bardzo ważny walor: podczas konfiguracji zestawu meblowego do salonu użytkownik sam decyduje, w jakie funkcje będzie wyposażony jego narożnik bądź sofa. Można w nim łączyć bryły nierozkładane z rozkładanymi. Nie ma przeszkód, by pomiędzy fotele wstawić obniżone pufy albo praktyczne barki ze schowkiem i ruchomym blatem. Wszystko w zgodzie z wymogami estetycznymi i potrzebami użytkowników salonu.

Oszczędne w środkach wyrazu meble wypoczynkowe do salonu mogą oferować bardzo różnorodne zastosowanie i urozmaiconą funkcjonalność. Funkcje, obok walorów wizualnych, wzmacniają klimat ładu i harmonii minimalistycznych wnętrz.

Więcej od: Gala Collezione

Masz pytanie/komentarz?


Twoje pytanie zostało wysłane.

Twój komentarz został wysłany.

Inspiracje


Ławka z pikowanym oparciem

Ławka z pikowanym oparciem

Ławka z pikowanym oparciem
Narożnik skandynawski

Narożnik skandynawski

Narożnik skandynawski
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu
Rekomendowane przez Archimania.pl

O CZYM PISZEMY